baneris leidinys

Rugsėjo 13 d. Šakių viešojoje bibliotekoje viešėjo kolegos beveik iš visų šalies bibliotekų. Čia vyko Lietuvos bibliotekininkų draugijos (LBD) skyrių pirmininkų ir LBD Tarybos narių susirinkimas, kurio metu buvo pristatyti draugijos nuveikti darbai, aptarti 2023–2024 m. darbai ir veiklos.
 
Suvažiavimo pradžioje kolegas bibliotekininkus sveikinusi Šakių viešosios bibliotekos direktorė Kristina Lebedžinskienė, kuri šiemet tapo ir LBD Tarybos nare, didžiuodamasi kalbėjo, kad Šakių kraštas yra gimtosios lietuvių kalbos lopšys.

„Šiandien norime jus pakviesti peržiūrėti vieno mūsų projekto „Kudirka+Jablonskis. Atgimę hologramose“ rezultatą. Idėja buvo prikelti mūsų tautos korifėjus, valstybės kūrėjus, kraštiečius, atkurti juos hologramose. Nukelti nuo pjedestalo, pakviesti juos iš vadovėlių puslapių ir priartinti prie žmogaus“, – priminė projekto idėją įstaigos vadovė.

Po pažinties su iškiliausiomis Zanavykijos asmenybėmis naujai išrinkta LBD pirmininkė, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorė dr. Laura Juchevič padėkojo šakiečiams už svetingą priėmimą ir kvietė darbinei diskusijai. Pasak pirmininkės, LBD vienija daugiau nei 2 tūkst. narių, veikia 78 skyriai.

„Vienas labai didelis praradimas pernai buvo, kad mokyklų bibliotekininkai atsiskyrė nuo bibliotekininkų draugijos. Iššūkis draugijai yra ir bibliotekininkų profesinė sąjunga, kuri į organizaciją narius traukia siūlydami penkias sveikatinimo dienas“, – priminė LBD pirmininkė, kviesdama įsijungti bibliotekininkus į LBD jaunimo skyriaus veiklas.

LBD pirmininkė, pristatydama draugijos ateities darbus ir veiklas, akcentavo, kad šiemet gruodį draugija tradiciškai rengs „Biržiškos skaitymus“, kvies į akciją „Bibliotekų knygų Kalėdos“, o kitų metų balandį organizuos Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. LBD pirmininkės dr. L. Juchnevič teigimu, 2025 m. draugijos laukia nemažas iššūkis – lietuviai rengs Tarptautinę bibliotekininkų ir informacijos specialistų konferenciją.

Susirinkimo metu taip pat nutarta atnaujinti LBD nuostatus, diskutuota dėl nario mokesčio skaičiavimo, pasidalinta, koks yra LBD vaidmuo tarptautiniame tinkle.

LBD pirmininkė taip pat paminėjo, kad draugija nuolat kovoja ir dėl didesnių bibliotekininkų atlyginimų, ir siūlė išsigryninti pačios draugijos vertybes.

Po pagrindinės LBD suvažiavimo dalies šakiečiai kolegas pakvietė į kultūrinę-pažintinę ekskursiją po Šakius, taip pristatydami Šakių viešosios bibliotekos įgyvendintą projektą „Įamžinti laike“ – keliavo bronzos pėdutėmis bei klausėsi Jono Vailokaičio ir Saliamono Banaičio balsais kalbančių išmaniųjų suoliukų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos