baneris leidinys

verpsteNepaisant „Aukuro“ pagrindinę mokyklą slegiančių naujienų, birželio 3 dieną įvyko 10-toji jubiliejinė šios mokyklos etnokultūrinė šventė „Verpstė“. Jei, kaip ir žadama, mokykla 2012 m. bus išdalinta, „Verpstės“ jubiliejų „Aukuro“ bendruomenė švenčia paskutinįkart.

Nuotr. Šiemetinė „Verpstė“ sulaukė etnografinės kultūros mylėtojų ne tik iš kitų rajonų, bet ir iš užsienio.

Nors ir sunkus metas dabar yra mokyklai, šventę Alina Staniulienė organizavo su užsidegimu, joje netrūko įvairių pramogų. Kuo jubiliejinė „Verpstė“ skiriasi nuo ankstesnių? „Gal tuo, kad šiandien į ją įtraukta visa mokyklos bendruomenė: ne tik mokytojai, mokiniai, bet ir jų tėveliai. Be to, ši „Verpstė“ yra tarptautinė. Sulaukėme svečių ne tik iš kitų Lietuvos mokyklų, bet ir iš užsienio“,- šypsojosi A. Staniulienė.
 
Zyplių dvare vykusioje šventėje viešėjo vaikų folkloro kolektyvas iš Rezekne miesto (Latvija), „Puniukai“ iš Punsko (Lenkija), pagrindinės mokyklos iš Alytaus, Kretingos, Šilutės rajonų. Kartu su svečiais „Aukuro“ mokyklos bendruomenė dalyvavo ekskursijoje po Zyplių dvaro ansamblį, jėgas išbandė linksmosiose varžytuvėse. Renginys baigėsi vakarone, kurioje jo dalyviai galėjo pabendrauti ir susidraugauti.

Šventės organizatorė teigė, jog „Aukuro“ bendruomenė šiandien nepasiduoda pesimistinėms nuotaikoms. „Šią šventės akimirką mes negalvojame apie tai, kas mūsų laukia, tiesiog džiaugiamės, kad šiandien graži diena, kad mes švenčiame, kad turime draugų. Gyvenimas neturi sustoti: ruošiamės pasirašyti etnokultūrinę sutartį, tikimės, kad mūsų sukurtos tradicijos neišnyks, nusinešime jas ten, kur eisime patys“,- teigė A. Staniulienė.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos