baneris leidinys

malunaiLiepos 5-ąją Šakiuose karaliavo folkloras. Čia vyko tradicinė šventė „Šešupės malūnai“, kurios metu buvo visko: nuo spalvingos eisenos miesto gatvėmis iki „gyvųjų kiemelių“, liaudiškos vakaronės, tautodailininkų bei verslininkų siūlomos produkcijos.

Nuotr. Kiemeliuose įsikūrę kolektyvai pristatinėjo etnografines programas. „Šakijos“ kolektyvas demonstruoja linamynio darbus.


Šiemet ši šventė išskirtinė tuo, kad ypač daug dėmesio buvo skirta folklorui, kiemeliuose įsikūrę kolektyvai pristatinėjo tradicines apeigas. Sintautų „Santaka“ parodė rugiapjūtės pabaigtuvių programą, Šakių „Šakija“ demonstravo linamynio darbus bei vakarojimus Zanavykijoje, Plokščių „Vaiguva“ – žoliavimo programą, Gelgaudiškio „Šilupė“ – rudens darbų programą, jungtinis Voverių, Sudargo ir Slavikų ansamblis - šienapjūtės programą, vaikų teatras iš Lekėčių – Velykų programą, o Kudirkos Naumiestis kartu su Žvirgždaičiais siūlė vaikų žaidimus, sutraukusius didelį būrį mažųjų nenuoramų šiene entuziastingai ieškojusių paslėptų gardumynų.
 
Vėliau šventės dalyviai: kolektyvai ne tik iš įvairių Lietuvos regionų, bet ir Lenkijos, Rusijos, miesto gatvėmis į parką atžygiavo nešini savo atributika bei lydimi jojančių karžygių. Buvo galima pasiklausyti ne tik autentiškų tų regionų dainų, pasižiūrėti šokių, bet ir pasigrožėti, kaip bendrus šokius šoka liaudies šokių ansamblis „Ščeremošč” iš Lenkijos Vengoževo miesto ir Šakių kultūros centro bei „Varpo” vidurinės mokyklos vaikų ir jaunimo tautinių šokių kolektyvas „Pynė”. Abu kolektyvai parengė dviejų pasienio šalių jungtinę programą „Joninių naktis“, kurią vėlų šventės vakarą pamatė gausiai susirinkę šakiečiai.

Renginio metu gėlių puokštėmis ir piniginėmis premijomis rajono meras Juozas Bertašius pagerbė šių metų „Dainų dainelės“ laureates Vismantę Vasaitytę ir Agnę Jurgilaitę. Tiek Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė, tiek meras J. Bertašius ir svečiai iš Lenkijos džiaugėsi galimybe suartinti kaimynystėje gyvenančių lietuvių ir lenkų tautų kultūras, jaunimą, paskatinti draugystę ir bendradarbiavimą, gilesnį vieni kitų pažinimą.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 
80

Reklama


188x376-lock

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

 

 

 

 

 

 
 
 
futbolas
 
 
paluobiai
 
 
 gustainiskiu namai
 
festivalis
 
 
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos