baneris leidinys

suriaiLiepos 31 dieną Ritinių bendruomenės centro narių dėka dar kartą vyko tradicinė „Zanavykiško sūrio šventė“. Tai vienoliktoji šventė, Prūseliuose subūrusi sūrių gamintojus ir šio patiekalo mėgėjus.

Nuotr. Vilytės Mažintienės iš Selemos kaimo (Kazlų Rūdos raj.) įvairių skonių sūriais nuklotas stalas.


Praėjusį šeštadienį, Prūselių kaime vyko tradicinė „Zanavykiško sūrio šventė“. Kęstučio Kasperavičiaus vadovaujamas Ritinių bendruomenės centras sėkmingai tęsia vietos gyventojos Zitos Ilgūnaitienės pradėtą iniciatyvą – švęsti sūrių šventę. Šiemet gardžiais sūriais šventinius stalus nuklojo 18 sūrių gamintojų. Šventėje šeimininkės sūrius pardavinėjo po 6, 7 ar 8 litus.

Mus labiausiai sudomino iš Kazlų Rūdos rajono Selemos kaimo atvykusi sūrių gamintoja Vilytė Mažintienė. Prūseliuose vykusioje šventėje pirmą kartą dalyvavusios šeimininkės stalas buvo bene gausiausiai nuklotas įvairiausių skonių sūriais. Visi sūriai buvo dailiai supakuoti ir su etiketėmis, todėl prie šio stalelio besibūriuojančių pirkėjų išties nestigo.
 
Pakalbinta moteris sakė, kad ji į šventę atvežė 12 skirtingų skonių sūrių, nuo saldžių iki sūrių. „Namuose turime sūrių gaminimo cechelį. Esame gavę visus leidimus prekiauti sūriais. Sūriai gaminami be konservantų“,- kalbėjo V. Mažintienė. Ji sakė, kad namuose pagamintus sūrius vežanti į Kaune esantį ūkininkų turgelį. Anot moters, miestiečiai ypatingai gerai perka sūrius. Beje, labiausiai perkamas paprastas baltas sūris. Ūkininkų turgelyje V. Mažintienė prekiauja tik savaitgaliais. Kaskart ji parduoda daugiau nei 250 sūrių.

Beje, sūriais V. Mažintienė pradėjo prekiauti nuo tada, kai šalyje prasidėjo krizė. „Ūkyje auginame 30 karvučių ir pieną parduoti tapo per pigu, todėl nusprendžiau gaminti sūrius. Nors darbo ir daugiau, bet labiau apsimoka“,- sakė V. Mažintienė. Moteris pasakojo, kad sūrius ji gamina pagal savo, močiutės bei internete surastus receptus. Šie gardūs pieno produktai gaminami pagal beveik keturių šimtų metų senumo sūrių gaminimo technologiją: į tam tikroje temperatūroje pakaitintą šviežią pieną pilamas raugintas pienas. Kol ji atrado dabar pirkėjams siūlomų sūrių gamybos technologiją, kaip juokavo moteris, vištos spėjo ir persilesti.  

Tradiciškai šioje šventėje buvo renkama įdomiausio ir skaniausio sūrio šeimininkės. Tačiau rinkimus organizavusi komisija nusprendė, kad šeimininkės yra labai šaunios, todėl visos buvo paskelbtos šios šventės laimėtojomis.

Šiai šventei nestigo ir valdžios atstovų dėmesio. Šventėje viešėjo rajono meras Juozas Bertašius su žmona Genovaite, patarėjas Rimantas Valiukas, Šakių seniūnas Alfonsas Jakas.    

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos