baneris leidinys

Giedrė PLEČKAITYTĖ

Rajono muzikinę padangę bando nušviesti naujai užgimusi žvaigždelė – nuo muzikavimo gatvėje pradėjusi jaunimo muzikos grupė “Lingis Park“. Jaunuosius Šakių “Žiburio” gimnazijos moksleivių pagrindus susibūrusius muzikantus globojantis Šakių kultūros centro darbuotojas Mindaugas Kriaučiūnas grupei prognozuoja anšlagą. Sėkminga grupės ateitimi tiki ir patys jaunieji muzikantai.

Muzikos padangėje
– nauja žvaigždė

“Viskas prasidėjo prieš trejus metus rudenį Šakių J.Lingio parke. Mes buvo trys panos, viena mūsų, Ugnė, grojo gitara”,- prisiminė grupės ištakas dabartinė grupės vokalistė Justina Andziulevičiūtė. Pirmieji merginų bandymai dainuoti po kiek laiko išsirutuliojo į idėją užsiimti rimtesne muzikine veikla. Gimė mintis įkurti grupę „Lingis Park“. Rimtesnė jaunųjų muzikantų muzikinė veikla išsirutuliojo tik pradėjus repetuoti Šakių “Žiburio” gimnazijos aktų salėje.
Prie dainuojančių merginų netrukus prisidėjo pirmasis vaikinas - gitaristas Steponas Bublaitis. Iki tol, kol susiformavo dabartinis grupės kolektyvas, grupės sudėtis keitėsi kelis kartus. “Galiausiai turėjome porą viešų koncertų, visai netikėtai prie mūsų kompanijos prisijungė gitaristas Evaldas, paskutinis prie mūsų prisijungė jaunasis būgnininkas Erikas. Ir taip jau daugiau kaip pusė metų mes esame tarsi šeima”, - apie grupės sudėties vystymąsi kalbėjo J. Andziulevičiūtė. Poproko stilių propaguojanti grupė šiandien susideda iš šešių narių: Justina Andziulevičiūtė, Justė Petraitytė, Evaldas Ragelis, Gintarė Grigaitytė, Steponas Bublaitis ir Erikas Šlakaitis.
“Lingis Park“ grupės nariai didžiuojasi turėdami jauniausią būgnininką Eriką Šlakaitį. “Kartu su juo lankėme “muzikinę”. Erikas prasitarė, kad groja būgnais. Pasiūliau ateiti pas mus pabandyti”,- prisiminė Steponas. Erikas dabar neslepia džiaugsmo galėdamas groti šioje grupėje. Jauniausias grupės narys būgnais groti pradėjo būdamas vos šešerių. Tiese, Meno mokykloje jis mokosi groti klarnetu, o mušti būgnus jį išmokė tėtis. Jaunasis grupės būgnininkas, savo muzikinę karjerą pradėjęs šioje jaunimo grupėje, ateityje nenori likti tik  eiliniu muzikantu. Vienuolikamečio svajonėse - ateityje muzikos meno semtis Kauno apskrities Juozo Gruodžio konservatorijoje.
Groja ir savo, ir
žinomas dainas

“Pavadinimas “Lingis park” kilo nuo to, kad savo veiklą pradėjome būtent Šakių miesto J.Lingio parke”,- kalbėjo Gintarė Grigaitytė. „Lingis Park“ grupės nariams jų grupės veikla teikia vien malonumą. Tai kartu yra ir darbas, ir laisvalaikis. Repeticijų metu jaunuoliai ne tik dainuoja, bet ir aptaria praėjusios dienos įvykius. Pasak grupės narių, mokslai nuo jų laisvalaikio veiklos tikrai nenukenčia.
Grupės merginos labiau linkusios kurti tekstus, tuo tarpu vaikinukai savo muzikinius gebėjimus demonstruoja kurdami tekstams muziką. „Lingis Park“ grupės narių teigimu, jiems kūryba dažniausiai būna spontaniška, poproko stiliaus muziką propaguojančios grupės nariai teigia, kad jie gali groti bet ką. Dar sausio mėnesį Šakių kultūros centre įvyko, anot jų, pirmasis rimtas koncertas. Jaunųjų muzikantų pastebėjimu, grupės publika – įvairi, nes grupės repertuare dominuoja ne tik savos kūrybos dainos, bet ir perdainuotos vyresnės kartos populiarios dainos.
Grupės repertuarą šiuo metu sudaro per 30 dainų. Dauguma jų yra perdainuotos žinomos dainos. Grupė turi ir penkias savos kūrybos dainas. Pastarosios labiausiai patinka jaunesnio amžiaus publikai, o vyresnieji mieliau klausosi perdarytų senų dainų. “Lingis Park“ grupė koncertuoja ne tik miesto švenčių koncertuose. Savo muzikinius sugebėjimus jie mielai pademonstruoja privačiuose vakarėliuose, gimtadieniuose. Kol kas grupei koncertuoti kituose miestuose neteko, nors, pasak muzikantų, jie sulaukia vis daugiau kvietimų koncertuoti. Ypač po debiutinio koncerto.
Kol kas “Lingis Park“ grupės narių sužvaigždėjimo našta neslegia. Tačiau jaunieji muzikantai pripažino, kad nors ir retkarčiais, bet pažystamiems jau tenka duoti ir autografą. Šiandien grupės nariai daug darbo ir pastangų deda į savo veiklą, kad pasiektų dar didesnį pripažinimą. Anot jų, noro siekti didesnių aukštumų yra pakankamai.
Siekti aukštumų
paskatino “podžius”

Lingis Park“ grupės veiklą skatina Šakių kultūros centras, tėvai, draugai, pažystami. Šiuo metu pagrindinis grupės globėjas yra Mindaugas Kriaučiūnas, kurį jaunimėlis dar vadina “podžiumi”. “Jis mus surado, “atgraibstė” mus nuo gatvės muzikos, ir mes esame jam už tai labai dėkingi”,- kalbėjo J. Andžiulevičiūtė. M. Kriaučiūnas grupės ateitimi tiki. “Ateities koncertai priklausys nuo darbo. Jeigu padarysime ką numatę, manau, turėtų būti anšlagas”,- kalbėjo M. Kriaučiūnas.
Dar pernai gegužės 3 dieną Lietuvoje vyko “Gatvės muzikos diena”, kurią organizavo garsus šalies muzikantas Andrius Mamontovas. Tądien Šakių gatvėse taip pat skambėjo gatvės muzikantų melodijos. Muzikuojančių, dainuojančių ir tiesiog muzikai neabejingo jaunimėlio Šakiuose iš tiesų netrūksta. “Buvo grupelė jaunimo, kuri įstrigo, į akį krito. Savo nuoširdumu, grojimu. Sako, reikia patalpų, visa kita. Tai kodėl gi jaunimui nesuteikus galimybės ir juos nepaskatinti užsiimti tuo, apie ką jie svajoja?”,- kalbėjo M. Kriaučiūnas.
Taip M. Kriaučiūnas ir pradėjo globoti “Lingis Park“. Grupės nariai ir jos globėjas neslepia, jog turi daug ateities planų. M. Kriaučiūnas patikino, kad artimiausiu metu planuojamas koncertas, kuriame gros “Lingis Park“ ir kadaise Šakiuose buvusi populiari grupė “Inpulsas“.
Nemažai dirbanti ir siekianti grupė artimiausiu metu planuoja padaryti dviejų trijų dainų įrašus. Įrašus jie ketina siųsti garsiam Lietuvos dainininkui Povilui Meškėlai. Tačiau apie planus kada nors išleisti kompaktinę plokštelę jaunieji muzikantai kol kas kalbėti dar neskuba. “Nuo pirmojo šios grupės pasirodymo dar praėjo vos keli vietiniai koncertai. Per tą laiką grupės kokybė pakilo nuo 30 iki 70 procentų. Tačiau apie kompaktinės plokštelės leidybą kalbėti dar ankstoka”,- grupės pasiekimus ir planus įvertino M. Kriaučiūnas. Ir pridūrė: tobulumui ribų nėra.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos