baneris leidinys

gerdaAsta GVILDIENĖ  

Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje Rugsėjo 1-oji įspūdinga šventė. Ją savo apsilankymu  pagerbė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, be to scenoje žiūrovai išvydo bene patį unikaliausią pasirodymą Šakių rajone. Neįprastą mūsų akiai, ne tautinį, ne ritminį, ne pramoginį šokį. Tai buvo baletas!  

Nuotr. Baletas – tai ne tik smagus pasišokinėjimas, bet ir sunkus darbas valandą laiko kilnoti kojas ir rankas, atidirbinėjant kurį nors vieną judesį.
 
Kai susitikome su baleto šokėja Gerda Jokimaityte, ji labai jaudinosi ir vis kartojo: „Aš ne kokia žvaigždė, kad apie mane rašytumėte.“ Ji tiesiog papirko savo paprastumu ir nuoširdumu. „Baleto šokti niekada negalvojau, bet šis šokis mane sužavėjo, kai pamačiau savo jaunesniąją seserį Emiliją, šokančią scenoje“, - prisipažino penkiolikmetė. Matyt, tai buvo tikrai užburiantis vaizdas, kuris beveik prieš 3 metus pakeitė mergaitės gyvenimą Didžiojoje Britanijoje. Reikia tik stebėtis mergaitės ryžtu, kantrybe ir dideliu noru. Su mamos Gitanos Jokimaitienės,  pasiaukojančiai pritariančios dukrų veiklai ir pomėgiams  pagalba (mama dukras pati vežiojo į mokyklas ir būrelius), Gerda suspėjo ir sugebėjo suderinti viską: ir mokslą įprastoje Londono mokykloje, ir pamokas privačioje lietuvių kalbos mokykloje,  ir savarankišką 9 klasės kurso mokymąsi, už kurį kas trys mėnesiai atsiskaitinėjo mokytojams Lukšių Vinco Grybo vidurinėje mokykloje,  nuo šiol mokymąsi gimnazijoje, ir baleto pamokas, ir krepšinio treniruotes.
 
Baleto pradmenų Gerda pradėjo mokytis su pačiais mažiausiais, tačiau po keleto mėnesių jos pastangas pastebėjo ir įvertino mokytoja Kristina Turner –  Gerda buvo perkelta į aukštesniąją klasę. Be baleto Expressetivity Seven Stage mokykloje ji dar mokėsi džiazo ir stepo šokių. Mergaitė sėkmingai dalyvavo koncertuose ir džiazo, stepo bei baleto egzaminus išlaikė aukščiausiais balais. Nors per šokių peržiūrą susižeidė kojos pirštą ir, aunantis puantus baleto šokiui, jis buvo ištinęs ir pamėlęs, vis tiek  ėjo į sceną,  šoko ir susilaukė aukščiausių įvertinimų.

Gerda prisimena, kad labai sunku buvo atsisveikinti su baleto mokykla ir mokytoja Kristina Turner, kuri pati kilusi iš Latvijos ir galbūt todėl labai palaikė ir drąsino savo mokinę lietuvaitę. Išvykstant mergaitės turėjo prižadėti savo mokytojai, kad baleto pamokų neapleis ir suras galimybių toliau mokytis Lietuvoje. Visai neseniai baleto ir džiazo pamokas ji ir Emilija pradėjo lankyti pas neoklasikinio baleto mokytoją Rasą Butrimavičiūtę Kaune. Tiesa, viena savaitinė pamoka – tai labai mažai ir Gerda supranta, kad reikės daug mokytis savarankiškai. Ir tai ne tik todėl, kad galėtų toliau tobulėti ir nepamirštų įgytų pradmenų, bet dar ir todėl, kad Jokimaičių šeimą  Lietuvoje pasiekė mokytojos Kristinos Turner laiškas su kvietimu spalio 2 dieną dalyvauti džiazo šokių konkurse, kuris vyks Jungtinėje Karalystėje, Ayro mieste.  Į šį konkursą buvo atrinkta 30 pačių gabiausių šio šokio mokinių iš visos Didžiosios Britanijos, tame tarpe ir Gerda, kuri jau gyvena šio konkurso nuotaika ir laukia skrydžio į Škotiją. Konkurso prizas – nemokamos džiazo studijos.

Kaip pasakoja Gitana Jokimaitienė, į baleto pamokas užsirašė tik dėl labai didelio mažosios noro pasišokinėti. „Vėliau pamatėme, kad ten ne tik pasišokinėjimas, bet ir sunkus darbas  valandą laiko kilnoti kojas ir rankas, mokantis kiekvieno judesio šokti su puantais“, - kalbėjo Gerdos ir Emilijos mama. – „Mergaitės po treniruotės būdavo pavargusios ir šlapios nuo prakaito, bet laimingos.“ Laiminga buvo ir mama, ypač matydama dukras šokančias scenoje. „Tas vaizdas atpirkdavo viską“, - pasakojo Gitana Jokimaitienė. – „Pamiršdavau visus dėl to patirtus nepatogumus, sumokėtus pinigus už šokių pamokas ir tik grožėdavausi šokiu.“

Daug ką gali nustebinti šeimos sugrįžimas ir sprendimas pasilikti gyventi Lietuvoje, nes mes įpratę matyti priešingą vaizdelį – visi skuba išvažiuoti iš Lietuvos. „Tai buvo mergaičių sprendimas“, - paaiškino Gitana Jokimaitienė. – „Jos nuolat kalbėjo apie namus Lietuvoje ir labai norėjo sugrįžti. Ypač 7-metė Emilija, kuri išvažiavo į Didžiąją Britaniją būdama vienerių metukų nemokėdama kalbėti lietuviškai. Bet paaugusi stebino tėvus savo piešniais, kuriuose piešė tik Lietuvą ir trispalvę.“  Gerda į viską žiūri optimistiškai. Ji tęsia šokių studijas Lietuvoje ir neatmeta galimybės išvykti gyventi į kitą šalį, tačiau, kaip pati sako, tik baigusi mokslus Lietuvoje. Tačiau šiuos planus gali pakoreguoti pats gyvenimas, jei Gerda laimėtų prizinę vietą džiazo šokių konkurse ir nemokamas studijas. Kaip teigia pati mergaitė, ji važiuoja tik dalyvauti. Bet  visada yra galimybė laimėti. Nespėliokime. Laikas parodys.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos