baneris leidinys

skinkysRugsėjo 17 dieną Zanavykų krašto muziejuje atidaryta vilkaviškiečio tautodailininko Zenono Skinkio drožybos darbų paroda. Paskutinį kartą darbai muziejaus salėje buvo eksponuoti prieš aštuonerius metus.

Nuotr. Tautodailininkas Z. Skinkys savo darbuose sujungė tapybos, grafikos ir skulptūros tradicijas.

Z. Skinkys savo darbuose sujungė tapybos, grafikos ir skulptūros tradicijas. Sodrūs, spalvingi bareljefai ir skulptūrinės kompozicijos traukia akį. Vienur, žiūrėk, parimęs angelas, kitur netradiciškai vaizduojami bibliniai personažai, dar kitur - savojo „aš“ ieškantis personažas. Kaip pripažino pats kūrinių autorius, jam patinka viską vaizduoti savaip, paprastai, suprantamai „Kiek gi Ieva ir Adomas gali būti vaizduojami nuogi ir jauni? Aš juos aprengiau ir pavaizdavau senus“, - apie savo darbą kalbėjo tautodailininkas. Netradiciškai pavaizduotas ir Rūpintojėlis. Tai tiesiog prie savo buities, minčių, rūpesčių parimusi moteris. Labai paprasta, žemiška, buitiška.
 
Parodos atidarymo metu A. Skinkį sveikinusi tautodailininkė Birutė Jakštienė stebėjosi, kad tokiame mažame medžio plotelyje galima pavaizduoti tokį gražų pasaulį. Gražių žodžių bei komplimentų autoriui negailėjo ir kiti parodos lankytojai. Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė parodą įvardijo fantastiška ir jos autoriui įteikė Padėkos raštą už angelus, dosniai ir su meile besileidžiančius į Zanavykijos namus ir puošiančius svečių būtį. Pasak jos, nėra geresnės dovanos, kaip Z. Skinkio drožti angelai ar kiti jo darbai. Muziejaus etnografijos specialistė Rima Vasaitienė, pristatydama parodą džiaugėsi, kad tautodailininkas išlaiko savitą stilių, nepasiduoda masinei kultūrai. „Kieno nors namuose pamatę ant sienos pakabintą darbą nesupainiosime, kad tai Z. Skinkio darbas“, - teigė R. Vasaitienė.

Vieną paveikslą kartu su rėmais Z. Skinkys drožia keletą dienų. Eskizai ir planai jam nepriimtini. Vienas darbas gimsta perskaičius knygą, kitas – kažką prisiminus. Vėliau paveikslų – skulptūrų vietas dažo tol, kol jam patinka spalva. Būna, kad kūrinys gimsta per mėnesį, bet būna, kad kitam ir metų prireikia.

Z. Skinkį ne vienas vadina netipišku, netradiciniu menininku. Jo paveikslai pabuvojo ne vienoje Europos parodų salėje, tačiau jis neturi parodų apskaitos, nežino, kiek darbų išdrožė. Užsidaręs savo dirbtuvėje dirba tol, kol žmona pakviečia vakarienės. Vienoje publikacijoje apie jį buvo rašyta, kad Z. Skinkys nelaiko savęs „tikru“ menininku, bet gyvena vien iš paveikslų, kaip tikras menininkas...

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos