baneris leidinys

duonos_sventeAštuntąjį kartą Zanavykų krašto muziejaus kiemelyje vyko graži šventė, skirta lietuviškai duonai. Kaip senovėje mamų ir močiučių rankomis kepta duonelė atsidurdavo ant kasdienio stalo, domėjosi gausus būrys mokyklinio amžiaus jaunimėlio bei vyresnieji šventės dalyviai.

Nuotr. Improvizuotą rugiapjūtės pabaigtuvių programą parodė Sintautų etnografinis ansamblis „Santaka“.  


Laimingi tie, kurie gali retkarčiais paskanauti ar netgi kasdien valgyti mamos ar močiutės rankomis užmaišytos ir krosnyje keptos, ajerais kvepiančios naminės duonos. Kad dar visai neseniai dažnoje lietuvio pirkioje kvepėjusios duonos atsiradimo kelio nepapirštume, šiandien rūpinansi Zanavykų krašto muziejaus darbuotojai. Jų dėka muziejaus kiemelyje jau aštuntąjį kartą vyko edukacinė – kultūrinė pažintinė šventė „Duonos kelias nuo grūdo iki stalo“. Saulėtą penktadienio popietę šventėje netrūko mokyklinio amžiaus jaunimėlio, besidominčio kiekvienu kiemelyje eksponuojamu senoviniu įrankiu, kadaise buvusiu reikalingu grūdų apdorojimui. Šventės dalyviams buvo demonstruojamas grūdų kūlimas spragilais, grūdų valymas, jų malimas girnomis bei miltų sijojimas. Taip buvo primintas ilgas duonos kelias kol ji atsidurdavo ant kasdienio ar šventinio stalo.
 
Šakių „Žiburio“ gimnazistės Greta ir Viktorija susirinkusiesiems pasakojo apie duonos svarbą. Nuo seno duona yra pagrindinis ir svarbiausias valgis. Senovėje tikėta, jog duona apleidžia tuos namus, kuriuose ji nėra garbinama ir branginama. Duona senovėje žmonės dalydavosi ir laikė vaišingumo ir pagrabos vieni kitiems simboliu.

Improvizuotą rugiapjūtės pabaigtuvių programą parodė Sintautų etnografinis ansamblis „Santaka“. Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos „Zanavykų mokyklėlės“ būrelio nariai svečius linksmino etnografiniais žaidimais bei įvairiomis mįslėmis.

Čia nestigo puikios nuotaikos ir gardžių valgių. Duonos gaminius pristatė senųjų papročių tęsėja, tautinio paveldo puoselėtoja UAB „Gulbelės“ kepyklėlė. Šventės rengėjus ir svečius sveikino valdžios atstovai.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos