baneris leidinys

kurtiejiTarptautinė kurčiųjų diena šiais metais buvo švenčiama rugsėjo 26 dieną, o Šakių rajono kurčiųjų pirminėje organizacijoje paminėta rugsėjo 29-ąją. Ši šventė šiemet sutapo su šios organizacijos ataskaitiniu – rinkiminiu susirinkimu.

Nuotr. Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro direktorė Malvina Stankauskienė sveikino rajono kurčiųjų pirminės organizacijos narius ir pirmininką Adolfą Baranauską su Tarptautine kurčiųjų diena.

Pasak susirinkimą pradėjusio Šakių rajono kurčiųjų pirminės organizacijos pirmininko Adolfo Baranausko, šiuo metu organizacijos sąrašuose yra 112 žmonių, turinčių klausos negalią, iš kurių tik 22 yra tikrieji nariai, turintys pažymėjimus. Susirinkime dalyvavo 12 organizacijos narių. A. Baranauskas susirinkusiesiems trumpai pristatė organizacijos veiklos ataskaitą, išvardijo daugybę organizacijos nariams surengtų kelionių, laimėjimų sporte ir pasidžiaugė dideliu būriu svečių.
 
Tarptautinės kurčiųjų dienos proga organizacijos narius pasveikino Šakių rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius,  Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro direktorė Malvina Stankauskienė, Šakių seniūnas Alfonsas Jakas, Seimo nario Mindaugo Basčio padėjėja - sekretorė Ramutė Alytė Bastienė, Socialinių paslaugų centro vadovė Vilma Bielskienė, Socialinio paramos skyriaus  vyresnioji specialistė Daiva Pilypaitytė, cukriniu diabetu sergančiųjų klubo „Linelis“ pirmininkė Birutė Jančaitienė, kitų rajono neįgaliųjų organizacijų atstovai.

Oficialiąją Šakių rajono kurčiųjų pirminės organizacijos pirmininko rinkimų dalį pravedė Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro direktorė M. Stankauskienė, kuri paminėjo, kad pirmininkas renkamas 3 metams, tačiau, jei organizacijos nariai pirmininko darbu nėra patenkinti, jie gali jį perrinkti. Vienbalsiai buvo pritarta, kad pirmininkauti kurčiųjų organizacijai būtų paliktas A. Baranauskas.

Pasak seniūno A.Jako, nėra kito žmogaus, kuris taip rūpintųsi kurčiaisiais, nėra kito žmogaus, kuris taip dirbtų, todėl jis labiausiai nusipelno visų Šakių rajono kurčiųjų pirminės organizacijos narių pagarbos ir yra labiausiai tinkamas žmogus būti šios organizacijos pirmininku.

Kurčiųjų gyvenimas yra specifinis: jie nėra nebyliai – jų gimtoji kalba yra gestų kalba, nors Lietuvoje tai dar nėra įteisinta, tačiau šia kalba be vertėjų jie gali bendrauti tik tarpusavyje. Visais kitais atvejais kurtiesiems reikia vertėjų, o jų labai trūksta. Kurtieji turi sunkumų, kai reikia bendrauti su gydytojais, teisininkais, kitų profesijų žmonėmis. Ne visada gestais galima susikalbėti su girdinčiaisiais. Į gestų kalbą susirinkimą ir sveikinimus Šakių rajono kurčiųjų organizacijos nariams vertė gestų kalbos vertėja iš Marijampolės Eglė Keidošiūtė.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos