baneris leidinys

Šių metų rugsėjo 6 dieną lietuvių meilės dainiui Pauliui Širviui būtų sukakę 90 metų. Daugelio dainų tekstų autorius ir nuoširdžių eilių lyrikas garbingo jubiliejaus nesulaukė, bet paliko nesenstantį palikimą – savo kūrybą.

Tądien į Griškabūdžio laisvalaikio centrą rinkosi poeto P. Širvio poezijos mylėtojai. Čia vyko poeto jubiliejui skirtas vakaras ,,Tiesiu toliams rankas“. Renginio metu susirinkusieji turėjo galimybę pažiūrėti dokumentinius kadrus. Poeto balsas iš praeities daugelį nuvedė prisiminimų keliais. Netrukus suskambo Povilo Sinkevičiaus atliekama melodija. Su poeto biografija supažindino Vitalija Ližaitienė, sakydama, jog P.Širvys – tarsi chrestomatinis beržas ,,su plieno dalgiu ant peties“. Violetos Briaukienės vadovaujamam jaunimui pavyko nepamirštamomis dainomis, kurių tekstų autorius P. Širvys, suvirpinti klausytojų širdis. Melancholiška melodija nuvilnijo gitaros stygas palietus Romanui Laurinaičiui ir Rasai Uzialienei. Kai kurioms dainoms pritarė ir šventės dalyviai.

Naujai suskambo griškabūdiečių skaitomi P.Širvio eilėraščiai. Ir visai nesvarbu, kiek tau metų, dešimt ar daugiau nei keturiasdešimt, poeto žodis lieka savas, artimas, tobulas. Šiek tiek jaudindamiesi eiles skaitė jaunieji skaitovai – Urtė, Greta ir Daivaras. Pasirinktus eilėraščius širdimi sušildė Dominyka Stravinskienė, Gražina Baltrušaitienė, Rima Apanavičiūtė, Rasa Uzialienė, Vitalija Ližaitienė, Saulius Rastauskas. Ne vien poeto, bet ir savąjį kūrinį, skirtą P.Širviui, perskaitė Danutė Skaisgirienė.
 
Renginį iliustravo dailės studijos, vadovaujamos Rimutės Amonienės, moksleiviai, nutapę du paveikslus pagal P.Širvio eilėraščius - ,,Prie pasakų miesto“ ir ,,Aš – beržas“. Poeto kūrybos parodėlę parengė bibliotekininkė Verutė Kamštaitienė.

Griškabūdiečiai tikisi, jog tai nepaskutinis prisilietimas prie poezijos žodžio. Prisiminus P.Širvio kūrybą ir ja sušildžius sugrubusias sielas, tikimasi, kad ateityje dar ne kartą pavyks susitikti ir pasinerti į kitų autorių kūrybos pasaulį.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos