baneris leidinys

minejimasŠiemet minime 150-ąsias kalbininko Jono Jablonskio gimimo metines. Šiai progai buvo skirta spalio 7-8 d. vykusi Lietuvių kalbos instituto ir Vilniaus universiteto Lietuvių kalbos katedros surengta tarptautinė konferencija „Jonas Jablonskis ir bendrinės lietuvių kalbos šimtmetis“. Kas šiandien mūsų visuomenei yra Jablonskis, kadaise Vydūno vadintas lietuvių kalbos sąžine? Kaip šiandien Europoje gyvuoja bendrinės kalbos, kai trūkinėja kažkada buvęs tamprus ryšys: žemė – tauta - kalba?

Nuotr. Minėdami kalbininko gimimo metines svečiai viešėjo ir mūsų rajone, lankėsi Zanavykų krašto muziejuje, Zyplių dvare, kituose kultūriniuose objektuose.


Minėdami Jono Jablonskio  gimimo metines, apie 30 konferencijos dalyvių, mokslininkų, mokslinių darbuotojų lankėsi ir mūsų rajone. Jie aplankė kalbininko tėviškę Rygiškių kaime, Zanavykų krašto muziejų, Zyplių dvarą.
Zanavykų krašto muziejuje svečius pasitiko Šakių rajono meras Juozas Bertašius, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė, muziejaus specialistė etnografijai Rima Vasaitienė. Meras svečiams papasakojo apie rajono gyvenimą, A. Kasparevičienė kalbėjo apie muziejaus plėtrą, geresnes sąlygas ir planus ateityje pagrindines ekspozicijas perkelti į Zyplių dvarą. R. Vasaitienė pristatė muziejų, apžvelgė edukacinę - etnokultūrinę veiklą.

Visą ekskursijos laiką svečius po rajoną lydėjo Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja A. Kasparevičienė. Ji teigė, kad konferencijos dalyviai žavėjosi kultūros paveldo objektų rekonstrukcija ir restauracija rajone, ateities planais.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos