baneris leidinys

grindysKudirkos Naumiestyje mokytojų J. ir A. Spranaičių įkurtame muziejuje „Širvintos kampelis“ profesinės mokyklos auklėtiniai atliko patalpų remontą. Nuo šiol muziejaus eksponatai turės naują, saugią vietą.

Nuotr. Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus apdailininko specialybės moksleiviai muziejuje sudėjo naujas grindis.

Kudirkos Naumiestyje mokytojų J. ir A. Spranaičių įkurtame muziejuje “Širvintos kampelis“ sukaupti kadaise buvusio Širvintos miestelio eksponatai. Jų čia yra įvairių. Tai knygos, plyta iš bažnyčios sienos, nuotraukos, indai - visko net neišvardysi. Muziejaus savininkai visus eksponatus laiko rūsyje, kur žiemą būna drėgna, o pavasarį dažnai gresia potvyniai. Todėl J. ir A. Spanaičiai kiekvieną rudenį viską, kas gali sušlapti neša į viršų, o pavasarį suneša atgal. Dėl šios priežasties muziejus žiemą normaliai negali veikti, nes jame nėra pagrindinių eksponatų.
 
Mokytojo A. Spranaičio prašymu, Šakių savivaldybė ir Kudirkos Naumiesčio bendruomenė pradėjo patalpų paieškas, kurios tiktų muziejui. Patalpos buvo rastos prie pagrindinės gatvės, sename, bet gan tvarkingame name. Už Vokietijos gyventojų paaukotas lėšas buvo nupirktos svarbiausios statybinės medžiagos. Numatytus darbus atlikti padėjo Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus auklėtiniai. Beje, apdailininko specialybės besimokantys mokiniai dažnai savo darbu prisideda prie mokyklos, bendrabučio remonto ar aplinkos gražinimo. Mokiniai būsimajame muziejuje išsilygino grindis, sudėjo laminatą.

Mokytojai A. ir J. Spranaičiai, atsidėkodami už atliktus darbus, mokinius pavaišino ir pakvietė apžiūrėti jų muziejų, čia jaunimas sužinojo apie buvusį Širvintos miestelį.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos