baneris leidinys

parodaNelabai įprasta, kad rudenį matytume skraidančius margaspalvius paukščius. Praėjusį penktadienį, Zanavykų krašto muziejuje surengtoje parodoje netrūko nei paukščių, nei smalsių vaikų žvilgsnių į juos. Čia atidaryta 76-erių metų Anelės Žičkuvienės siūtų paukščių ir žvėrelių paroda.

Nuotr. Po parodos atidarymo A. Žičkuvienė susirinkusiems vaikams pasakojo, kaip siuva paukščius, atsakinėjo į smalsiems mokiniams kylančius klausimus.

Tai šeštoji Bliuviškių kaime gyvenančios A. Žičkuvienės surengta paroda. Įvairūs rankdarbiai yra moters hobis nuo vaikystės. Siūti paukščius bliuviškietė pradėjo tuomet, kai dukra Nijolė Černevičienė pradėjo eiti į mokyklą ir reikėjo padaryti kažkokį darbelį. Vėliau moteris siuvo ne tik paukščius, bet ir kitokius rankdarbius, o daugiausiai laiko mėgiamam pomėgiui gali skirti dabar, kai yra pensininkė. A. Žičkuvienei niekuomet netrūksta įvairiausių idėjų.

Siuvėjos išsilavinimą turinti moteris paukščius siuva iš įvairių audinių, vilnos, dažniausiai - žiūrėdama į paukščių knygą, tad visi jos pasiūti paukščiai ne tik skirtingi, bet ir turintys savo vardus, dažniausiai gyvenantys šiltuosiuose kraštuose. Kažkas iš parodos lankytojų nusistebėjo, jog iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog tai ne siūti paukščiai, o jų iškamšos.
 
Įvairios kerpės, šakos, ant kurių tvirtinami sparnuočiai, surinkti pačios A. Žičkuvienės. Kaip pasakojo parodos autorės dukra Nijolė, ji pamena kaip nuo senų laikų į mišką išėjusios mamos nesulaukdavo ištisomis valandomis, o grįždavo ji nešina pilnomis rankomis įvairiausių šakučių, kerpių, kelmų.

Edukacinės pamokėlės metu A. Žičkuvienė susirinkusiems mokiniams pasakojo, kaip siuvami paukščiai, rodė, kaip pritvirtina sparnus, snapą, kaip padaro ir prikemša paukščio kūną. Parodos atidarymo proga autorę sveikino artimieji, bendruomenės nariai, pažįstami.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

08

Reklama


kaimynai


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos