baneris leidinys

vizitasPraėjusį antradienį Šakių rajone, Zyplių ir Gelgaudiškio dvaruose, lankėsi dvi Prezidentūros atstovės, ir Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Gražina Drimaitė. Moterys norėjo pačios pamatyti, kokia šių dvarų situacija, kaip vykdomi projektai.

Nuotr. Zyplių dvare viešnias sutiko ne tik seniūnas, bet ir administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis, projekto vadovė Aurelija Papievienė (centre).

Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Gražina Drimaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėja Rūta Kačkutė, Prezidentūros Švietimo, mokslo, kultūros ir nevyriausybinių organizacijų grupės patarėja Dalia Gumbinienė pirmiausiai viešėjo Zyplių dvare. Kaip pripažino visos trys viešnios, jos buvo sužavėtos dvare vykdoma veikla bei nuolat ten vykstančiu gyvenimu – plenerais, parodomis, rengiamomis eksplozijomis ir pan. Kaip kalbėjo Lukšių seniūnas ir dvaro prižiūrėtojas Vidas Cikana, jei ne seniūnijos rūpinimasis dvaru, kuris tęsiasi nuo 1990-ųjų, neaišku, ar dvaras dabar būtų toks, koks yra. „Čia ne savigyra, čia faktas. Aš čia ir sargauju, ir daug lėšų investuoju, o kultūros namuose dirbančios moterys nuolat pluša ir čia be papildomo užmokesčio“, - svečių nuostabai kalbėjo seniūnas.  
 
Viešnios apžiūrėjo dvarą, ten vykdomus darbus ir patarė ieškoti visų įmanomų būdų, kaip pritraukti dar daugiau lėšų ir sutvarkyti tuos objektus, kuriems iš šio projekto lėšų neužteks. „Jūs tikrai ne vienintelis dvaras Lietuvoje, kuris nebus iki galo sutvarkytas iš vieno projekto lėšų. Būtinai žiūrėkite, kokiu būdu ir per kokią priemonę galėsite dar pritraukti lėšų. Visa tai, ką jūs darote, tiesiog neįtikėtina“, - apsilankiusi Zylių dvare kalbėjo R. Kačkutė.

Vėliau moterų delegacija vyko į Gelgaudiškio dvarą, kurio projektas buvo nepatvirtintas, vėliau, panaikinus apskrities administraciją, prasidėjo ir kiti nesklandumai. Tačiau dabar rengiamas naujas projektas, kuriam vadovauja Regioninės plėtros skyriaus vedėjas ir tikimasi, kad jis bus patvirtintas bei bus gautos ilgai lauktos lėšos. Susitikimas su vietos bendruomene, pasivaikščiojimas po dvarą bei pristatytas projektas bei jo įgyvendinimo vizija viešnioms paliko gerą įspūdį. Jos teigė, kad einama teisinga linkme, jog žiūrima į kompleksiškumą bei įvairiapusišką dvaro pritaikymą. Pasak jų, svarbu išsaugoti dvarą bei žiūrėti į tai, kaip jį neužkonservuoti, bet prikelti gyvenimui.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos