baneris leidinys

sakiu_komandaGruodžio 4 dieną Marijampolės kultūros centre vyko viktorina „Pasakykim savo kraštui MYLIU!”, skirta lietuvių kalbos patriarcho J.Jablonskio 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Ši viktorina, tai prieš 15 metų gerai žinomos laidos „Moki žodį – žinai kelią“ atgaivinimas. Šakiečių komanda viktorinoje užėmė antrąją vietą.

Nuotr. Viktorinoje jungtinė šakiečių komanda iškovojo antrąją vietą.

Viktorinoje „Pasakykim savo kraštui MYLIU!”, kurią vedė tuometinės laidos „Moki žodį – žinai kelią“ vedėjas, kalbininkas, mokslų daktaras, politikas Arvydas Vidžiūnas, varžėsi šešios Marijampolės apskrities savivaldybių komandos iš Kazlų Rūdos K.Griniaus gimnazijos, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos, Punsko (Lenkija) Kovo 11-osios licėjaus, Kalvarijos, Šakių, Vilkaviškio rajonų. Šakių rajono komandą sudarė moksleivės iš Šakių „Žiburio” ir Lukšių V.Grybo gimnazijų, Gelgaudiškio ir Plokščių vidurinių mokyklų ir Sintautų pagrindinės mokyklos.
 
Komandos atrankiniame etape varžėsi dviejuose pogrupiuose. Joms buvo pateikti devyni klausimai - po tris kiekvienai komandai. Jei į renginio vedėjo A. Vidžiūno klausimus dalyviai atsakyti nesugebėdavo, prizus už teisingus atsakymus galėjo laimėti ir žiūrovai salėje. Pogrupių varžybas laimėjo ir iškart į finalinį etapą pateko Vilkaviškio ir Šakių komandos. Trečioji vieta pogrupyje atiteko marijampoliečiams, kurie vėliau iškovojo pirmąją vietą viktorinoje. Jiems įteikta UAB „Mantinga“ ir „Sūduvos kultūros fondo“ dovana – kelionė į Šveicariją lietuvių rašytojų takais. Šakiečių komanda viktorinoje „Pasakykim savo kraštui MYLIU!” iškovojo antrąją vietą ir buvo apdovanota rėmėjų prizais.

Renginį stebėjo tądien ekspertais pristatyti J.Jablonskio provaikaitė, Nacionalinio muziejaus atstovė ir renginio globėja Eglė Griciuvienė, Lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Irena Smetonienė, Marijampolės kolegijos vadovas Vytautas Viliūnas, Marijampolės švietimo centro direktorė Meilutė Apanavičienė, žinomas lietuvių kalbos specialistas, Vilniaus universiteto dėstytojas Antanas Smetona.

Marijampolės kultūros centro salė buvo pilnutėlė. Komandas palaikė gausios gerbėjų gretos, o kad maždaug keturias valandas trukęs renginys neprailgtų, susirinkusiuosius savo dainomis džiugino žinomi Lietuvos atlikėjai.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos