baneris leidinys

laisves_gynejuZanavykų krašto muziejus Sausio 13-ąją paminėjo anksčiau. Muziejaus kiemelyje buvo surengta pilietinė akcija „Jaunimas už Laisvę“.

Nuotr. Renginio metu jaunimas ir kiti susirinkusieji iš sniego lipdė stilizuotą tvirtovę, uždegė žvakeles žuvusiųjų atminimui bei įsiamžino prie savo kūrinio.

Laisvės gynėjų dvidešimtmečiui paminėti rajone apstu renginių, tačiau vieni pirmųjų šią svarbią datą paminėjo aktyvūs Girėnų kaimo bendruomenės nariai. Sausio 8 dieną, vadovaujami Zanavykų krašto muziejaus specialistės etnografijai Rimos Vasaitienės, girėniškiai, tarp kurių buvo daugiausiai jaunimo, muziejaus kiemelyje surengė netradicinę akciją „Jaunimas už Laivę“, kurios esmė – iš sniego nulipdyti stilizuotą tvirtovę ir joje padaryti nišas simbolinėms žvakelėms. Jų buvo uždegta 20 – tiek, kiek praėjo metų po tragiškų sausio 13-osios įvykių.
 
Iniciatorės Rimos Vasaitienės nuomone, tokia akcija labiau įstrigs į širdį jaunimui, kuris galbūt tik iš istorijos vadovėlių tesužino, kas vyko tą atmintiną Sausio 13-ąją. „Nors ir simboliškai, statydami atminimo sieną, būdami bendrame kelių kartų girėniškių būryje, jaunieji akcijos dalyviai savose širdyse, tikiu, ilgiau išsaugos šią dieną ir Sausio 13-osios atminimą“, - mintimis dalijosi Zanavykų krašto muziejaus specialistė. Po renginio ji džiaugėsi, kad gausus būrys jaunų žmonių parodė, jog esame neabejingi Lietuvos praeičiai ir jos istorijai. „Žiūrėdama į šiuos jaunus žmones pagalvojau, jog nesvarbu, kokie sunkumai ar krizės ištiktų, jei yra pilietiško ir patriotiško jaunimo, visi sunkumai yra laikini. Esu sužavėta renginio pakylėta dvasia ir didžiuojuosi, kad jaunieji girėniškiai be galo draugiški, išradingi ir kūrybingi“, - kalbėjo R. Vasaitienė.

Susirinkusieji ne tik linksmai leido laiką bei lipdė tvirtovę, bet ir vaišinosi ant laužo virta arbata, keptomis dešrelėmis. Girėnų bendruomenės pirmininkas ir tuometinis Seimo narys Zigmas Povilaitis dalijosi prisiminimais apie darbą Seime bei skaudžius Lietuvai įvykius.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos