baneris leidinys

mockevicieneGintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį ketvirtadienį vykusiame tarybos posėdyje vienbalsiai buvo patvirtinti dviejų kultūrinių įstaigų vadovų priedai prie atlyginimų. Rajonas meras viename iš komitetų posėdžių metu kalbėjo, kad reikėtų galvoti ne tik apie šių, bet ir apie kitų kultūrininkų ir kitų įstaigų darbuotojų, rengiančių projektus, darbą bei svarstyti galimybę, kaip būtų galima jiems išmokėti priedus, nes jų darbas neįkainojamas, reikalaujantis daug laiko ir pastangų.

Nuotr. L. Mockevičienei ir E. Pilypaičiui patvirtinti priedai prie atlyginimų už vadovavimą ansambliams bei pasiektus kolektyvų rezultatus. Meras siūlė pagalvoti ir apie priedų skyrimą tiems, kurie įgyvendina projektus ir pritraukia didžiules lėšas.


Patvirtino priedus

Sausio 27 dieną posėdžiavusi rajono taryba patvirtino priedus prie atlyginimų Gelgaudiškio kultūros centro direktoriui Edgarui Pilypaičiui ir Kudirkos Naumiesčio kultūros centro direktorei Laimai Mockevičienei. Kaip rašoma sprendimo projekte, E. Pilypaičiui 4.5 koeficiento prie atlyginimo skiriama už vadovavimą mažajam vokaliniam ansambliui, chorui „Gauda“, mėgėjų teatrui bei pasiektus šių kolektyvų rezultatus. L. Mockevičienei patvirtintas 3.0 koeficiento už vadovavimą mėgėjų teatrui „Savi“ ir humoro grupei „Kanapa“ bei pasiektus šių kolektyvų rezultatus. „Yra įsakymo patvirtintos kategorijos ir susumavus išeina tokie koeficientai. Kiti įstaigų vadovai kolektyvų neturi, tai mes jiems nieko ir neskiriame“, - teigė Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė. Kaip aiškino Biudžeto ir turto skyriaus vedėja, koeficientus pavertus pinigine išraiška, E. Pilypaičiui papildomai priskaičiuota alga, neatskaičius mokesčių, būtų 549 Lt, o L. Mockevičienei – 366 Lt per mėnesį. Šis nutarimas skirti būtent tokio dydžio priedus patvirtintas vieneriems metams.
 
Priedų turėtų būti daugiau

Svarstant šio sprendimo projektą rajono meras Juozas Bertašius prabilo apie tai, kad reikėtų galvoti ne tik apie E. Pilypaičio ar L. Mockevičienės priedus. „Sakyčiau reikia galvoti apie pritarimą skirti priedus, nes yra daug skyrių vedėjų ar kitų vadovų, kurie ruošia vadinamus kietuosius projektus, pritraukia milijonines lėšas, nors jiems už tai papildomai niekas nemoka“, - akcentavo J. Bertašius. Tad jis siūlė pagalvoti, kokiu būdu tai būtų galima padaryti. Kaip pavyzdžius meras minėjo Gelgaudiškio kultūros centro direktorių E. Pilypaitį, vargstantį dėl kultūros namų projekto, Kultūros ir turizmo skyriaus specialistę Aureliją Papievienę, kuri yra įgyvendinamo Zyplių dvaro projekto vadovė, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėją Augeniją Kasparevičienę, kuruojančią Jablonskynės ir Zanavykų krašto muziejaus perkėlimo projektus, Plokščių vidurinės mokyklos direktorę Nijolę Bitinienę, įgyvendinančią daugiafunkcinio centro projektą, Sintautų pagrindinės mokyklos direktorių Vytautą Strolį, ruošiantį projektą, kurio metu prie mokyklos būtų pastatytas salės priestatas, vicemerą Algimantą Damijonaitį, nuolat kuruojantį įvairiausius VVG projektus. „Paminėjau tik kai kuriuos iš jų. Turime suprasti, kad čia nesuvokiamai daug darbo. Tai nėra tik nuvažiuoti iki Vilniaus ir grįžti atgal. Su tuo projektu koja kojon kokius penkerius metus reikia eiti, tad ar priedas prie atlyginimo ar kitokio pobūdžio priedas, bet mes, vyrai, tai turime padaryti. Tai mūsų proto ir sąžinės reikalas. Juk kai kuriuose skyriuose išvis niekas nevyksta, o čia, matote, milijoninės sumos“, - Regioninės plėtros komiteto posėdžio metu akcentavo rajono vadovas. Bent jau šiame komitete prieštaraujančių nebuvo. Tad, kaip buvo kalbama, planuojama ruošti pasiūlymą ir teikti jį svarstymui, kad projektinį darbą dirbantys žmonės sulauktų atlygio.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos