baneris leidinys

moteru_klubasŠakių moterų veiklos klubas tradiciškai, kovo 8-osios proga, sukvietė į popietę „Lietuvė moteris“. Kiekvienais metais moterų organizuojami renginiai išsiskiria įvairove. Šiemet moterys atsigręžė į tautosaką, etnografiją. Autentiškomis dainomis bei dzūkiška tarme susirinkusiuosius džiugino Veronika Povilionienė.

Nuotr. Šiais metais Šakių moterų veiklos klubas Tarptautinės moters dienos proga pakvietė į renginį „Lietuvė moteris“.

Vienu ar netgi keliais sakiniais neįmanoma apibūdinti, kas tai yra moteris, nes tai įvairiapusiška asmenybė. Suprantama, kad gana sunku palyginti šiuolaikinę bei senų laikų, tradicinę lietuvių moterį. Tačiau tiek viena, tiek kita, pirmiausiai yra mama, žmona, namų židinio puoselėtoja. Ne vienas gražus, susimąstyti verčiantis epitetas apie moteris nuskambėjo renginio metu.

Veronika Povilionienė savo tarme pasakojo apie nelengvą moters dalią, jos darbus, kasdienybę. Prisimindama svarbiausius, skausmingiausius gyvenimo etapus pati negalėjo sulaikyti susijaudinimo ašarų.
 
Renginio metu buvo pristatytos net kelios drabužių kolekcijos, sukurtos veiklių klubo moterų rankomis. Lino kolekcija moteris papuošė Rita Rimkevičienė, taip pat buvo demonstruojami ir Kristinos Geršvaltaitienės, Rimos Rauktienės, Ritos Olensevičienės darbai.

Pagal senąsias tradicijas svečiai buvo sutinkami su duona, tačiau Šakių moterų veiklos klubas kiekvieną svetį išlydėjo įteikdamos po simbolinį duonos kepalėlį.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos