baneris leidinys

dailideKovo mėnesį Kriūkų vidurinės mokyklos bendruomenė, atsiliepdama į leidyklos „Versmė“ kvietimą, dalyvavo akcijoje „Rašau Lietuvos vardą“.

Nuotr. P. Dailidė apžiūrėjo mokyklos muziejų, domėjosi eksponatais, susijusiais su jo seneliu.

Maži ir dideli, stropuoliai ir skeptikai, suklaupę iš abiejų ant grindų patiestos popieriaus juostos pusių, rašė žodį LIETUVA. Ne tik rašė - klūpojo prieš Tėvynę. Vienų braižas buvo įmantrus, kitų raidelės kreivos, bet daugelis šį žodį parašė net po keletą kartų. Tekėjo LIETUVOS vardas per mažus pirštelius, per jau vyriškus abiturientų delnus, per metų paženklintas mokytojų rankas...

Vėliau Kriūkų vidurinėje mokykloje, pasitinkant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, per pertraukas skambėjo dainos apie Tėvynę, dvi ilgosios pertraukos buvo skirtos poezijai ir gyvai muzikai. Tą dieną sulaukta labai brangių ir tolimų svečių. Į Kriūkus aplankyti savo senelio, vaikų rašytojo Vytauto Tamulaičio gimtinės atvyko vaikaitis Paulius Dailidė iš Kanados, giminaitė Elena iš Vilniaus, kultūros istorikas Albinas Vaičiūnas bei leidyklos „Versmė“ direktorius Petras Jonušas. Jie kartu su visais dainavo, klausėsi mokyklos dainininkų atliekamų kūrinių.
 
Penktoji pamoka buvo ypatinga 9-12 klasių mokiniams. Leidyklos „Versmė“ direktorius pristatė naujai išleistą knygą „Dainuojanti revoliucija“.

Vėliau svečias iš Kanados apžiūrėjo mokyklos muziejų, kuriame yra daugybė eksponatų, susijusių su jo seneliu Vytautu bei senelio broliu, taip pat rašytoju, Stasiu. Paulius čia galėjo palaikyti delne prosenelės sagę, apžiūrėti senelės medinę vazelę, labai džiaugėsi nuotraukoje atpažinęs save, besėdintį ant senelio kelių.

Iš mokyklos Paulius nuvyko į rašytojų Tamulaičių gimtąją sodybą Sutkiškės kaime. Svečiui viskas čia buvo įdomu: medžiai, kelias, seno namo langai, aplūžusi prosenelių spinta tamsaus koridoriaus kampe. Mokykla tikisi dar ne kartą sulaukti tokių svečių.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos