baneris leidinys

kalvystes_parodaNaują parodų ciklą Zanavykų krašto muziejuje pradėjo kalvių Valdo Paukščio, Rigimanto Stanaičio ir Edvardo Mačaičio parodos atidarymas. Nors tautodailininkai ypač nekalbūs, jų išraiškingi, dėmesį kaustantys darbai kalba už save.

Nuotr. Iš kairės: E. Mačaitis, V. Paukštys ir R. Stanaitis parodos atidarymo metu buvo nekalbūs. Jie įsitikinę, kad darbai kalba už juos.

Lukšių seniūnas ir tautodailininkų bendrijos „Dailius“ vadovas Vidas Cikana džiaugdamasis, kad visi trys parodos autoriai yra lukšiečiai mano, jog esmė ne kalbėjime. „Kuo mažiau kalbi, tuo daugiau darai“, - teigė V. Cikana.

R. Stanaitis yra vienas iš tų kalvių, kuriam senosios kalvystės tradicijos tiesiog įaugusios į kraują. Jo senelis buvo nagingas kalvis, tad nuo mažens kalvystė buvo greta lukšiečio. Parodos metu daugelis eksponuotų darbų padaryti seniau, nes naujausi gaminiai yra pas užsakovus. „Na, dar vieną naują darbą ant greito dėl skaičiaus padariau“, - teigė R. Stanaitis. Jis pripažino, kad šiek tiek sunkiau sekasi su įvairių saulučių kalimu, tačiau figūrinį kalimą, kaip konstatavo V. Cikana, jis įvaldęs puikiai.
 
E. Mačaitis, pristatydamas savo darbus, pripažino, kad girtis ir kalbėti apie savo kūrinius jam nepriimtina. „Nemoku girtis. Kas padaryta, tas padaryta“, - teigė tautodailininkas. Dažnai šį lukšietį, kaip ir kitus šio amato puoselėtojus, galima išvysti rajone vykstančių švenčių, mugių metu.

Ne ką iškalbingesnis buvo ir dar vienas parodos autorius - V. Paukštys. Jis susirinkusiųjų tepaklausė, koks buvo pirmasis amatas. Ir netrukus pats atsakė, kad kalvystė. „Kai Dievas pasakė: Tebūnie šviesa, saulė jau buvo nukalta“, - teigė tautodailininkas. Jis daug darbų yra sukūręs iš medžio, aktyviai domisi ir kalvyste. Pats išmokęs šio amato, sukaupta patirtimi jis dalijasi su mokiniais.

Nors kalviai ir nekalbūs, jų darbai iš tikrųjų kalba už save. Žiūrėk, dėmesį patraukia netradicinė kampe pastatyta kėdė arba akis užkliūva už fotografijoje užfiksuoto nukalto žiogo, eksponuojamos karūnos ar tradiciniais fragmentais dekoruotų dirbinių.

Parodos autorius sveikino bei kūrybinės sėkmės linkėjo artimieji, draugai ir pažįstami. Paroda Zanavykų krašto muziejuje veiks visą gegužės mėnesį

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

93

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos