baneris leidinys

paveikslaiPraėjusią savaitę Griškabūdžio parapijos klebonas Jordanas Kazlauskas, Gražiškių ir Žilių seniūnaitijų seniūnaitė Ingrida Dereškevičienė ir bendruomenės narys Karolis Šventoraitis susitiko su rajono meru Juozu Bertašiumi. Jie aptarė dviejų paveikslų restauravimą, meras pažadėjo skirti lėšų jų atnaujinimui.

Nuotr. Iš kairės: Bendruomenės narys K. Šventoraitis, Gražiškių parapijos klebonas bei seniūnaitė džiaugiasi, jog atsirado galimybė restauruoti senus paveikslus.

Paveikslų restauracija atsieis apie 2 tūkst. litų. I. Dereškevičienė atsivežė du šventus paveikslus iš Gražiškių koplytėlės. Tai labai seni, laiko nugludinti Jėzaus ir Marijos su kūdikiu paveikslai. Jie gražiškiečiams brangūs ne tik materialine, bet ir dvasine prasme. Nuo sunaikinimo savo namuose juos slėpė vietiniai gyventojai.
 
Barzdų seniūnijos Gražiškių kaime esančiai koplytėlei daugiau nei 250 metų. Seniūnaitė rūpinosi, kad čia būtų aukojamos šv. Mišios, jos iniciatyva sutvarkytos kapinaitės. Šv. Mišias čia aukoja kun. J.Kazlauskas, aptarnaujantis ir Barzdų parapiją.

Naujai atgimę paveikslai koplytėlės sienas turėtų papuošti rudenį, per Marijos vardo atlaidus. Svečiai dėkojo rajono vadovui už auką. Pačiai bendruomenei būtų sunku rasti lėšų paveikslų restauravimui.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos