baneris leidinys

antanaviciusGintarė MARTINAITIENĖ

Gegužės 6 dieną Šakių rotušėje atidaryta jubiliejinė dailininko Valentino Antanavičiaus 75-ečiui skirta darbų paroda. Susirinkusieji dėkojo už galimybę pamatyti netradicinius dailininko darbus, o jis pats teigė, jog tiesiog eina ta kryptimi, kuri jį traukia.

Nuotr. V. Daniliauskas (kairėje) už indėlį puoselėjant meną „Varpe“` V. Antanavičiui įteikė specialų mokyklos ordiną.

Valentinas Antanavičius gimė Šakių rajone, Kuklikiuose, tačiau, kaip pats pripažįsta, gimtinę ir savąjį kraštą iš naujo atrado prieš penkiolika metų. Tiesa, šis žymus dailininkas vertinamas nevienareikšmiškai: vieniems jo kūryba patinka, o kiti į ją žiūri gana skeptiškai. Parodos lankytojai taip pat pripažino, kad V. Antanavičius iš kitų išsiskiria savitu, gal net skausmingu požiūriu į gyvenimą. „Pažiūrėjus darbus galiu pasakyti, kad jie ir sukrečia, ir daug minčių atsiranda. Bet džiugu tai, kad ne kur kitur, o būtent Šakiuose galime susipažinti su nepagražinta tikrove, nekomerciniu menu, kurio Lietuvoje tiek nedaug“, – kalbėjo Lolita Rūgytė. Buvo laikmetis, kai būtent dėl to, jog šis dailininkas netilpo į meno rėmus nei idėjiniu, nei tematiniu požiūriu, jo darbai nebuvo niekur eksponuojami. Juk neeksponuoti „nepatogių“ darbų ir nusigręžti nuo skaudžios, nepagražintos tikrovės - paprasčiausia ir patogiausia.
 
Vienas žymiausių asambliažo kūrėjų Lietuvoje būtent tokius kūrinius eksponavo Šakių rotušėje atidarytoje parodoje. Pagrindinis kūrinių veikėjas - sukonstruota žmogaus pavidalo figūra. Nors jo kūryba, kaip teigia specialistai, patyrė ir siurrealizmo, ir ekspresionizmo, ir dadaizmo įtaką, jis laikomas modernistu, kuris, ypač paskutiniuosiuose kūriniuose, atsigręžia ir į lietuvių liaudies dailę.

Pats dailininkas parodos lankytojams pripažino, kad apie jo kūrybą yra visokių nuomonių, tačiau jis tiesiog stengiasi eiti ta kryptimi, kuri labiausiai traukia. „Reikia eiti tik į save, o kitiems tikrai neįtiksi, nors ir sau įtikti yra labai sunku“, - kalbėjo jubiliejinės parodos autorius.

Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos direktorius Vitas Daniliauskas už indėlį puoselėjant meną „Varpe“ V. Antanavičiui įteikė specialų mokyklos ordiną bei jubiliejinį mokyklos leidinį „Mes“. „Juk ir Jūs, dalyvaudamas mūsų Menų dienose, esate to „Mes“ dalis”, - teigė V. Daniliauskas.

Daug sveikinimų bei palinkėjimų parodos atidarymo proga V. Antanavičiui skyrė rajono valdžios atstovai, kultūrininkai, menininkai. Svarbiausia, kaip teigė Algimantas Vorevičius, kad sulaukęs tokio amžiaus ir tiek daug pasiekęs žmogus, bendrauja paprastai, neužrietęs nosies.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos