baneris leidinys

plytaGegužės 9 – 11 dienomis Šakių „Žiburio“ gimnazijoje sujudimas – vyko tradicija tapusios meno dienos „Plyta“, šiemet, pasak dailės mokytojos Audronės Vorevičienės, skirtos 100 – osioms Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mirties metinėms paminėti. Todėl akcijos atidaryme skambėjo genialiojo kompozitoriaus muzika, sceną puošė simboliniai Zodiako ženklai, primenantys gerai žinomą Čiurlionio Zodiako ženklų temą.

Nuotr. Meno dienas atidarė stilizuotas gimnazistų pasirodymas scenoje.

Meno dienų atidaryme gimnazijos direktorė Jūratė Mozūraitienė, prisiminusi ankstyvą jauno menininko mirtį (M.K.Čiurlionis mirė būdamas 35 metų) skatino moksleivius kurti. „Daugiausiai mes padarome būdami jauni, - sakė ji. Todėl drąsiai darykite. Galbūt mes ne viską, ką jūs darysite, suprasime, bet vis tiek darykite“.
Jau daugiau kaip dešimtmetį vykstanti meno akcija, šiemet gimnazistus, jų mokytojus ir gimnazijos svečius privertė pamankštinti kojas ir į pastatą patekti pro galines duris, sekant pieštomis rodyklėmis, nes mokyklos durys buvo „užmūrytos“ simbolinėmis plytomis. Gal tai savotiška „Savų erdvių“ apsauga nuo smalsių prašalaičių akių? O gal tiesiog tai originalus būdas visus atvykusius įtraukti į meno dienų akcijas? Patys gimnazistai sako, kad tai savotiška atrakcija, savotiškas įrodymas, kad šiandien kažkas vyksta, kažkas ne taip, kaip kasdien.
 
Pirmąją meno akcijos dieną A.Vorevičienė pakvietė visus atidaryti keturių Šakių „Žiburio“ gimnazijos moksleivių  parodas, vykstančias antro aukšto koridoriuje. Tai Igno Strimaičio „Portretai“, Domo Nazaro „Jimi Hendrix“, Gyčio Jurgevičiaus „Dauginimasis“ ir Ugnės Balčiūnaitės „Šokis“ bei „Nuotaikos“. Tai skirtinga technika atlikti, skirtingų nuotaikų darbai. Jaunieji menininkai juos pristatė labai kukliai, be ilgų kalbų.

Tradicinis renginys, vykęs vakare, ne veltui pavadintas „Vakaru prie sienos“. Moksleiviai sėdėdami lauke turėjo galimybę pamatyti keletą trumpametražių Gabrielės Nazaraitės filmukų, pabendrauti, padiskutuoti rūpimais klausimais, pasidalinti įspūdžiais.

Kitą dieną vyko gimnazistų „Tapybos citatos“ – meno akcijos vinis. Jaunieji menininkai tapė piešinius pagal Čiurlionio kūrybą. Susibūrę po penkis į grupeles, moksleiviai nutapė net šešiolika didelių paveikslų, o vakare gimnazijos kiemelyje vyko jaunimo kūrybos muzikinis vakaras, pritraukęs net apie 30 klausytojų.

„Meno kūrimas – tai ne atsipalaidavimas, o atvirkščiai - susikaupimas, - sako dailės mokytoja ir meno dienų organizatorė. – Tai tiesiog būtina būsena šiuolaikiniame mene.“ Šiais metais, pasak A.Vorevičienės, labai kuklios meno dienos pasibaigė kino vakaru prie sienos. Sakydama „labai kuklios“, norėjo pabrėžti, kad nebuvo kviestinių svečių ir didelių atrakcijų, tai tiesiog tradicijos pratęsimas. Tačiau svarbiausiai ne tai, kam buvo viskas daroma. Svarbiausia, kad daroma iš širdies.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos