baneris leidinys

stasiuko_mugeGegužės 7 dieną Gelgaudiškio gyventojai ir jų svečiai gausiai rinkosi dvaro prieigose. Nors oras nelepino ir pūtė žvarbokas pavasario vėjas, čia vyko jau dvyliktoji, tradiciniu renginiu tapusi, Stasiuko mugė.

Nuotr. Nors oras nelepino ir pūtė žvarbokas pavasario vėjas, tradicinėje Stasiuko mugėje apsilankė apie 500 žmonių.


Pasak Gelgaudiškio kultūros centro direktoriaus ir vieno iš šios mugės organizatorių Edgaro Pilypaičio, kiekvieną pavasarį, kai prie Gelgaudiškio Komaro dvaro rūmų pražysta trešnės, o parko šlaitai aitriai pakvimpa ievomis, amatų šventė čia sukviečia visą būrį norinčiųjų kažką parduoti ar sau širdžiai mielo nusipirkti, o kitus gal tik šiaip gražiame gamtos ir kultūros paveldo prieglobstyje pabūti.

Šiemet į šventę atvyko net 45 prekiautojai. Be pačių gelgaudiškiečių savo prekes ir rankų darbus siūlė prekybininkai, amatininkai, tautodailininkai iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Telšių, Marijampolės, Vilkaviškio, Jurbarko, Kazlų Rūdos, Kybartų, Šakių, Kriūkų, Slavikų, Valenčiūnų ir Voniškių. Šalia įvairiausių drožinių, pintų ir molio darbų, augalų sodinukų, namuose keptų kepinių išradingi gelgaudiškiečiai siūlė net šutbulvių su sėmenine druska, margablynių, raugintų kopūstų ir naminės giros.
 
Pirmą kartą Stasiuko mugėje buvo suorganizuota naminės duonos degustacija ir šauniausios kepėjos rinkimai. Daugelis šeimininkių dabar duoną kepa pačios, kai kurios dalinasi tarpusavyje receptais ar produkcija, o šioje mugėje aštuonios kepėjos ir vienas kepėjas išdrįso savo gaminius pristatyti visuomenei. Žmonės ragavo duoną ir balsavo už labiausiai patikusią.

„Kadangi viskas vyko gamtoje, balsavimo „biuletenius“ atstojo iš anksto surinkti kankorėžiai, - balsavimo subtilybes paaiškino E.Pilypaitis. – Jie buvo dedami į maišelius prie labiausiai patikusios duonos“. Kepėjų kepėjos titulas ir speciali Stasiuko mugės prijuostė buvo įteikti nuo seno žinomai duonos kepėjai Giedrei Gabševičienei. Antroji vieta atiteko vieninteliam konkurse dalyvavusiam vyrui  Regimantui Patašiui. Pagyrimų nusipelnė ir kitos labai gardžios duonos kepėjos: Vilija Žemaitaitienė, Alytė Kordušienė, Rima Bataitienė, Vilma Sluoksnaitienė, Virginija Bataitienė ir Valė Minelgienė.

Ši pavasarinė šventė buvo puiki proga pasidžiaugti ir Gelgaudiškio darbštuoliais, tyliai ir rūpestingai, su ypatingu nuoširdumu atliekančiais pavestus darbus. Metų darbštuolio medalius ir Padėkas iš bendruomenės centro pirmininkės Genės Žilinskienės ir seniūno Vinco Dabravolskio rankų atsiėmė Bronius Bartkus, Juozas Snudaitis, Elena Tičkutė ir Mokyklos gatvės namo Nr. 12 vidurinės laiptinės šeimyniškai gyvenantys ir puikiai sutariantys gyventojai.

Stasiuko mugė neatsiejama nuo Gelgaudiškio dvaro, kurio likimas rūpi ir senam, ir jaunam gelgaudiškiečiui. Šiemet buvo galima apžiūrėti restauruojamų dvaro rūmų patalpas, naujai įdėtus langus, restauruotas duris, pakilti į ant stogo esantį apžvalgos bokštelį, kuriame apsilankė apie 500 žmonių. „Čia ponios vaišino garbius svečius, freilinos lydėjo ekskursantus, - pasakojo renginio organizatorius. – Čia vyko idėjų mugė, kurios metu gelgaudiškiečiai ir svečiai galėjo užrašyti savo mintis ir pasiūlymus atgimstančiam dvarui“. O pasiūlymai buvo visų vieningi – dvaras turi išsaugoti savo didingumo dvasią.

Aišku, kokia mugė be kultūrinės programos? Be pačių Gelgaudiškio muzikantų, šokėjų ir dainininkų šventėje dalyvavo Šakių kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Vijūras“ ir folkloro kolektyvas „Viešia“ iš Neveronių (Kauno rajonas), kuriame dainuoja ir mūsų kraštietė Danutė Čiulkinytė – Čepkauskienė.

Šokis, muzika, dainos, parduodančiųjų ir perkančiųjų šurmulys skambėjo beveik keturias valandas. „Kas netingėjo ar bulvių nesodino, džiaugėsi pavasarėjančia gamta, sutiktais naujais ar senais pažįstamais, atgimstančiais dvaro rūmais, - dalinosi įspūdžiais E.Pilypaitis. - Smagu, kai galime ne tik į kitus pasižiūrėti, bet ir save kitiems parodyti, pajusti tikrą bendruomeniškumo dvasią“.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos