baneris leidinys

pilypaitisAsta GVILDIENĖ

Gelgaudiškio kultūros centro išorė ir vidaus patalpos apgailėtinos būklės: atsilaupęs fasadas, kiauras stogas, per lubas bėgančio lietaus sugadintos tik prieš trejus metus sudėtos scenos grindys, dėl blogos ventiliacijos į sienų kampus įsimetęs pelėsis - vis dar laukia užsitęsusios rekonstrukcijos darbų. Pasibaigus teismo procesui, trukusiam beveik septynis mėnesius, pasak Kultūros centro direktoriaus Edgaro Pilypaičio, jų įgyvendinimui daugiau jokių kliūčių nebeliko.  

Nuotr. Rodydamas didžiulį glėbį storų dokumentų segtuvų, projekto vadovas E.Pilypaitis pasakojo apie teismuose nueitus kryžiaus kelius.


Projekto rengimas užsitęsė

Iš Europos Sąjungos lėšų finansuojamas projektas „Mažųjų miestelių turizmo galimybės. Gelgaudiškis“, kurio bendra vertė sudaro 1 milijoną 936 tūkstančius litų, buvo pradėtas rengti nuo 2009 metų birželio mėnesio. Kaip teigė projekto vadovas E.Pilypaitis, jau beveik du metus nesibaigiantis popierių tvarkymas, pretenzijų ir teismo procesų lavina, sutrukdė įgyvendinti projektą. Tad planuota rekonstrukcija: patalpų remontas, grindų, lubų ir langų pakeitimas, stogo sutvarkymas, sienų apšiltinimas iš lauko pusės ir kiti darbai, realiai galbūt bus pradėti tik liepos mėnesį.
 
Viešųjų pirkimų konkursas

Praėjusių metų liepos mėnesį buvo paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas Gelgaudiškio kultūros namų renovacijos darbams atlikti, kuriame panoro dalyvauti penkios įmonės. Pasak Kultūros centro direktoriaus, nors ir buvo nuspręsta, kad viešųjų pirkimų konkurso dalyviai bus vertinami pagal tai, kuri įmonė už atliekamus darbus pasiūlys mažiausią kainą, UAB „Šakių monolitas“ neatitiko kito svarbaus konkurso kriterijaus – neturėjo kvalifikuotų specialistų. Vienintelė įmonė atitikusi visus reikalavimus buvo UAB „Rūdupis“ iš Prienų, todėl, nors ir pasiūlė 700 tūkst. litų didesnę darbų atlikimo sumą nei UAB „Šakių monolitas“, buvo pasirinkta būtent ši įmonė.

Pretenzijos baigėsi teismu

Tuo metu, kai E.Pilypaitis turėjo gyventi pastato renovacijos rūpesčiais, jam teko gilinti teisines žinias ir konsultuotis su specialistais, kad be advokato pagalbos galėtų bylinėtis teisme. Vienas iš viešųjų pirkimų dalyvių - UAB „Šakių monolitas“, gavęs neigiamą atsakymą, pradėjo reikšti pretenzijas, kad taip neteisėtai ignoruojamos rajono įmonės, siūlančios už mažiausią kainą atlikti projekte numatytus darbus. Atsakinėjimas į pretenzijas vilkino projektą, nes užtruko tris mėnesius - po kiekvienos pretenzijos reikėjo išlaukti penkiolikos dienų apskundimo laikotarpį. Negana to, įmonė nusprendė savos teisybės ieškoti teisme dėl tariamai neteisėtai pasirinkto laimėtojo.

Patyrė nuostolių

Atsinešęs didžiulį glėbį storų dokumentų segtuvų, projekto vadovas pasakojo apie nueitus kryžiaus kelius, besibylinėjant su UAB „Šakių monolitas“, kurio ieškinys vasario 3 dieną įvykusiame paskutiniame teismo posėdyje pagaliau buvo atmestas. Septynis mėnesius, tiek užsitęsė teismo procesas, buvo sustabdyti visi projekto įgyvendinimo darbai. E.Pilypaitis sakė neskaičiavęs, kiek per tą laikotarpį patirta nuostolių, tačiau, kad jie realūs - aišku vien dėl pabrangusių statybinių medžiagų ir darbų atlikimo įkainių, pasikeitusių priešgaisrinio saugumo reikalavimų.

Popierizmo kliūtys

Laimėjus teismo procesą, projekto įgyvendinimui kliūčių lyg ir nebeliko, tačiau ir vėl įsisuko ta pati dokumentų ruošimo karuselė – pridavus vieną ar kitą dokumentą, atsakymo pagal visus  reikalavimus tenka laukti tam tikrą valstybės nustatytą laikotarpį. „Mes dabar tik laukiam ir nieko daugiau neveikiam, o pastatas stovi kiaurai perpučiamas ir perlyjamas, - dėl tokios tvarkos apgailestavo projekto vadovas. – Apmaudu, kad nuplaukė ir visi numatyti europinių pinigų įsisavinimo terminai.“

Užburtas ratas

Pasirodo, visai neseniai buvo gautas Vidaus reikalų ministerijos raštas, kuriame ir buvo klausiama, kodėl neįsisavinami europiniai pinigai? Dabar ši problema nuvilnijo per visą Lietuvą. „O kaip mums juos įsisavinti? – klausia E.Pilypaitis. – Užburtas ratas. Jei, nesulaukę statybų leidimo, pradėtume įsisavinti europinius pinigus – tai pažeistume galiojančius įstatymus. Juk apmokama tik už padarytus darbus, kurių atlikimas ne tik turi atsispindėti popieriuje, bet ir griežtai tikrinamas, auditoriams atvykus į vietą.“

Paskirtas priedas

Gegužės 26 dienos savivaldybės tarybos sprendimu iki šių metų gruodžio 31 dienos E.Pilypaičiui prie tarnybinio atlyginimo bus paskirtas 30 proc. personalinis priedas už papildomą darbą, susijusį su vadovavimu projektui „Mažųjų miestelių turizmo galimybės. Gelgaudiškis.“ Gelgaudiškio kultūros centro direktorius džiaugiasi, kad pagaliau bus įvykdyti seni rajono savivaldybės mero Juozo Bertašiaus pažadai paskirti šiokį tokį atlygį už šį juodą biurokratinį darbą.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos