baneris leidinys

uzdravyteAsta GVILDIENĖ

Praėjusį penktadienį Gelgaudiškio vidurinėje mokykloje įvyko abiturientės Ugnės Uždravytės pirmosios poezijos knygelės „Ribų užutėkiai“, išleistos savo jėgomis čia pat mokykloje, pristatymas. Pasveikinti jaunosios poetės susirinko jos mokytojai, bendraklasiai, draugai, jaunesniųjų klasių moksleiviai.

Nuotr. Išleisti pirmąją poezijos knygelę Ugnei padėjo jos lietuvių kalbos mokytoja D.Aniulienė.


Ugnė prisimena, kad eilėraščius pamėgo ir rimuoti pati savarankiškai bandė jau nuo šešerių metų. Šį pomėgį ji, matyt, paveldėjo iš savo mamos, kuri ir šiandien tebesaugo storą jaunystėje sukurtų eilių sąsiuvinį. „Tiesiog buvo smagu eiliuoti, - sako Ugnė. -  Mama nespėdavo pirkti storų sąsiuvinių. Visada jaučiau jos palaikymą. Nuoširdžiai džiaugiausi mamos pagyrimais.“

Matyt, taip jau buvo lemta, kad ankstyvosios vaikystės eiliavimai nenuėjo perniek. Pirmąja Ugnės pradinių klasių mokytoja tapo šiandien gerai žinoma mūsų krašto poetė Valerija Vilčinskienė, kuri išugdė meilę žodžiui, pagarbą gimtajai kalbai. „Pastebėjusi mano pomėgį, mokytoja pamokė pirmųjų rimavimo subtilybių, paskatino kurti eiles ir padėjo pirmuosius pamatus tolimesnei mano kūrybai“, - pasakojo Ugnė.
 
Mergaitės gabumus penktoje klasėje pastebėjo jos lietuvių kalbos mokytoja Danutė Aniulienė, kuri atskleidė daug eiliavimo paslapčių, mokė kūrybingai parinkti žodžius, surasti neįprastus, negirdėtus išsireiškimus. Paskatinta mokytojos, Ugnė sėkmingai dalyvavo tradiciniame jaunųjų gamtininkų rengiamame respublikiniame, Marijampolės poezijos konkurse ,,Auksinis rudenėlis”, rajono jaunųjų filologų konkursuose, taip garsindama mūsų rajoną ir savo mokyklą, laimėdama prizines vietas.

Dalyvaudama konkursuose, Ugnė sukaupė didžiulį pluoštą savo eilėraščių, todėl kilo idėja išleisti atskirą poezijos knygelę. Šiai minčiai pritarė ne tik jos lietuvių kalbos mokytoja, paskatinusi prieš dešimt ir daugiau metų savo poezijos knygeles išleisti kitus savo mokinius Virginijų Šidlauską ir Jurgitą Jakštytę, bet ir Gelgaudiškio vidurinės mokyklos direktorius Romas Dumbliauskas bei mokyklos taryba.

Kai buvo sprendžiama, kurią leidyklą pasirinkti, informatikos mokytoja Aušra Matulaitienė pasiūlė knygelę išleisti savo jėgomis čia pat mokykloje. Ji sumaketavo tekstus, o paskui į pagalbą atėjo 8-12 klasių mokiniai atidarę tikrą knygrišyklą, nes reikėjo spausdinti lapus, juos sudėlioti į atskirus lankus, šiuos susiūti ir tik tada klijuoti viršelį taip, kad tvirtai laikytųsi. Mokiniai su užsidegimu ėmėsi darbo, jie turėjo galimybę pamatyti, kiek tenka dirbti, kol pasiekiamas rezultatas. Pirmoji Ugnės knygelė išleista 100 egzempliorių tiražu.

„Ribų užutėkiai“ atskleidė savitą Ugnės požiūrį į pasaulį, jos, kaip jaunos asmenybės, brandumą. Poezijos posmuose atsispindi jaunatviškas maksimalistinis  pasaulio ir žmonių jausmų suvokimas, aiškūs antikiniai ir lietuvių mitų motyvai, keliamos šiuolaikinio gyvenimo problemos, savitai atskleidžiamas gamtos grožis ir sudėtingas žmogaus pasaulis bei jame slypintys vidiniai konfliktai. Pačiai Ugnei, artimiausi ir brandžiausi - eilėraščiai apie stipriausius ir gražiausius žmogaus jausmus – meilę ir tikėjimą.

Kodėl „Ribų užutėkiai“? Ugnė sako, kad kūrybos ir meno pasaulis yra tarsi už mūsų kasdienybės ribų. Jis priklauso aukštesnėms jėgoms. Taip kilo mintis tokiu pavadinimu išleisti pirmąją knygelę. Nuoširdžiai tikime, kad ji bus ne paskutinė, nes Ugnė nežada skirtis su dar vaikystėje pamėgtu eiliavimu.

„Ribų užutėkiai“ platesnei auditorijai bus pristatyti Gelgaudiškyje vyksiančios literatų šventės ,,Pavasarinė Mūza“ metu.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos