baneris leidinys

Sintautų pagrindinėje mokykloje Gimtojo žodžio bičiulių draugija „Aidija“ kartu su mokytojais ir mokiniais parengė popietę, skirtą mūsų krašto Vasario 16-osios akto signatarams Saliamonui Banaičiui ir Jonui Vailokaičiui atminti.

Renginio metu veikė bibliofilo, knygyno savininko V. Staniulio parengta S. Banaičio leidyklos ir draudžiamojo laikotarpio leidinių, bei mokyklos muziejaus eksponatų paroda. Apie S. Banaičio gyvenimą ir darbus pasakojo jo giminaitė, istorikė Liucija Butkienė. Istorijos mokytoja Irena Strokienė supažindino su S. Banaičio veikla, kai šis gyveno gimtajame Vaitiekupių kaime, Sintautų parapijoje, o kaunietis technikos mokslų daktaras Jonas Kasparevičius apžvelgė signataro švietėjiškos veiklos laikotarpį Kaune. Ten S. Banaitis visas jėgas atidavė darbui spaustuvėje, kad Lietuva taptų apsišvietusia šalimi.

Jeigu apie S. Banaitį mokyklos muziejuje yra sukaupta nemažai informacijos, tai apie Joną Vailokaitį to pasakyti negalima. Tačiau vykusios popietės metu agrarinių mokslų daktaras Juozas Kaunas pateikė daug svarbių faktų apie J. Vailokaičio darbus ir begalinį atsidavimą gimtajam kraštui. Labiausiai J. Vailokaičiui rūpėjo Lietuvos ūkininkų gyvenimas, jo lėšomis buvo pastatytas Sintautų bažnyčios didysis altorius.
 
Vailokaičių giminės bičiulė Irena Bacevičienė pasakojo apie J. Vailokaičio patriotinę veiklą, rodė nuotraukas, menančias įvairius jo gyvenimo etapus. Daug apie dar negirdėtus signataro gyvenimo ypatumus papasakojo giminaitis Donatas Dragūnas. Visus sujaudino testamentas dukroms, kuriame pirmiausia prisakoma mylėti ir gerbti savo kraštą, nepamiršti savo gimtosios kalbos, prašymas palaidoti Kauno rajono Paštuvos parapijos kapinėse šalia brolio kunigo. Jo prašymas buvo įvykdytas.

Renginyje dalyvavo Lietuvos Vasario 16-osios signatarų klubo nariai, vadovaujami Remigijaus Gulbino, Kauno keliautojų klubo nariai su vadove Laima Burinskiene, signatarų giminaičiai.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos