Kalba - tautos protas, jos plakanti širdis, jos praeitis, dabartis ir ateitis

kalbos_dienaBirželio 11 dieną Sintautuose vyko 39-toji kalbos diena, skirta kalbininkui Juozui Pikčilingiui ir poetui Pranui Vaičaičiui atminti. Į šį paminėjimą susirinko ir paprasti miestelio gyventojai, ir profesoriai iš didžiųjų miestų.

Nuotr. Nors oras tą dieną buvo nelepino, tačiau uždegti žvakeles ant poeto ir kalbininko kapų susirinko nemažas būrys žmonių.


Kalbos dienų pradininkai buvo prof. J.Pikčilingis ir Jonas Augustaitis (kalbininko mokytojas). Jų iniciatyva pradėtos rengti kalbos dienos vyko įvairiose rajono vietose. Šiais metais tai buvo 39-toji kalbos diena, o Sintautuose ši šventė surengta jau ketvirtąjį kartą. Pasveikinti visų su šia gražia švente atvyko ir Sintautų seniūnas Kęstutis Birbilas: „Kuo mažiau ilgų sveikinimų, nes jei jau pamatysite, jog žmonės kalbasi tarpusavyje, tai prisiminkite, kad jie susirinko į kalbos dieną, o ne į klausymosi dieną“.
 
  • Daugiau nuotraukų iš renginio rasite čia.
 
Nors oras tą dieną nebuvo vasariškas, tačiau visi džiaugėsi, kad nėra labai karšta. Po Kiaulupių kaimo kryžiaus šventinimo ir Šv. Mišių Sintautų Švč. Mergelės Marijos į dangų ėmimo bažnyčioje, visi susirinko į Sintautų pagrindinę mokyklą. Ten lietuvių kalbos mokytoja Marija Puodžiukaitienė pasakojo apie prof. J.Pikčilingį, kaip mokslinės lietuvių kalbos stilistikos pradininką. Į šventę atvyko nemažas būrys svečių iš Vilniaus. Suvalkijoje pirmą kartą viešėjo dvi studentės iš Vilniaus Dailės Akademijos. Paklaustos, kas jas paragino atvykti į 39-ąją kalbos dieną Sintautuose, jos atsakė, jog patinka domėtis naujais dalykais, pamatyti nelankytas vietas, taip pat gražu klausytis suvalkiečių tarties.
 
Aplankę kapines visi susirinko į P.Vaičaičio sodybą išgerti kavos bei paskanauti saldinio sūrio su aguonomis. Kiek pabendravę ir pasidaliję įspūdžiais svečiai susėdo klausytis skaitomų pranešimų, kuriuos parengė dr. Arvydas Vidžiūnas, prof. habil. dr. Regina Koženiauskienė ir prof. Vladas Žukas. Į šventę atvyko ir pranešimų klausėsi paprasti miesto gyventojai, kuriuos visada žavėjo tokie renginiai. Šakių bibliotekos darbuotoja teigė, kad tokia šventė jai yra įdomi, nes tai susiję su darbu: „Į biblioteką dažnai užsuka studentai, kuriems reikia J.Pikčilingio knygų“. Kalbos dienoje, kuri vyko Kudirkos Naumiestyje, ji lankėsi ir pernai: „Esu tikra patriotė, man patinka lankytis tokiuose renginiuose ir laikas greitai prabėga, ir be galo įdomu“.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.