baneris leidinys

stokholmasPraėjusį mėnesį Šakių evangelikų liuteronų kunigas Virginijus Kelertas su savo sūnumis Juliumi, Aleksandru ir Dominyku bei Šakių vaikų globos namų socialinio darbo organizatore Daiva Kalinauskaite lankėsi Stokholmo Oskaro evangelikų liuteronų parapijoje, kur tarėsi dėl naujų tolesnio bendradarbiavimo galimybių, dalyvavo visuotinėse pamaldose ir kartu su kitais kunigais aukojo Šv.Mišias.

Nuotr. Kunigas V.Kelertas su sūnumis po šv. Mišių Oskaro bažnyčioje.

Oskaro parapijai priklauso 25 000 tikinčiųjų. Tai truputėlį daugiau nei visos Lietuvos evangelikų liuteronų Bažnyčioje. Čia veikia 7 chorai, dirba apie 50 etatinių darbuotojų ir keli šimtai savanorių.

Kunigas V.Kelertas pasakojo, kad viešnagės metu Šakių delegacija dalyvavo dalykiniuose susitikimuose, kurių metu buvo aptartos bendradarbiavimo ir Šakių vaikų globos namų auklėtinių galimybės dalyvauti visame pasaulyje garsiose Medevi konfirmantų rengimo stovyklose. Taip pat vyko konsultacijos vadybos srityje, susipažinta su parapijos diakonine – socialine veikla.
 
Oskaro parapijos kunigas Hans Rhodin yra garsios Medevi konfirmantų rengimo šiemet jau XVII stovyklos organizatorius ir vadovas. Šią stovyklą lankė ir konfirmacijai pasirengė Karališkosios šeimos vaikai: Vestergotlando kunigaikštytė sprincesė Viktorija, Vermlando kunigaikštis princas Karolis Pilypas, Helsinglando bei Gestriklando kunigaikštysčių princesė Madeleinė.

Kunigas H.Rhodin ketina šios karališkosios konfirmantų stovyklos duris atverti ir Šakių vaikų globos namų auklėtiniams. Viena iš sąlygų ten patekti – anglų kalbos mokėjimas. Kunigas V.Kelertas tikisi, kad tai bus dar viena motyvacija vaikams siekti geresnių mokslo rezultatų. „Atsiveriant tokioms perspektyvoms, norisi dėkoti Dievui ir prisiminti Biblijos žodžius -  ,,Jis ištraukia vargšą iš dulkių, pakelia skurdžių iš šiukšlyno, pasodina jį su didžiūnais, suteikia jam garbingą paveldo sostą“ (1Sam 2,8), - savo mintimis ir džiaugsmu dalijosi kunigas.

Pasak V.Kelerto, Šv. Vakarienės liturgijos metu buvo parodyta didžiulė pagarba Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčiai ir lietuvių kalbai – jis kartu su Oskaro bažnyčios kunigais aukojo Šv.Mišias sekmadieninių pamaldų metu. Gotikinio stiliaus bažnyčiai, pastatytai 1897-1903 metais, kertinį akmenį padėjo Švedijos ir Norvegijos Karalius Oskaras II, kurio vardu ir buvo pavadinta bažnyčia. Šv.Vakarienės įsteigimo žodžiai pirmą kartą šios bažnyčios istorijoje skambėjo lietuvių kalba iš kunigo V.Kelerto lūpų.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos