baneris leidinys

poceviciusGintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį penktadienį Šakių rotušės sienas papuošė Pauliaus Pocevičiaus - jauniausio iki šiol ten eksponuotų darbų autoriaus kūriniai. Ne vieną parodos lankytoją stebino brandūs jaunojo menininko prasmės ieškojimai ir jų realizavimas drobėje.

Nuotr. Mokytojas ir dailininkas V. Kaunas, linkėdamas kūrybinės sėkmės, Pauliaus parodą ir jo darbus įvertino labai gerai.

Liepos 16-ąją, Pauliui Pocevičiui sukanka 25-eri. Tad pirmoji personalinė ir jubiliejinė paroda, kaip galima tikėtis, tik startas tolimesnei Pauliaus kūrybai. Nors pats autorius buvo ypač nekalbus, banali ir gerai žinoma frazė, jog darbai kalba patys už save, tiko. Parodoje „Prasmės beieškant“ eksponuojami studijų metu ir vėliau tapyti darbai, kuriuose atsispindi veržlūs, energingi ir išraiškingi potėpiai. Nemažas dėmesys skiriamas ekspozicijai, taip pat gana platus semantiškumo spektras, dominuoja šiltų ir šaltų spalvų žaismas.
 
Pauliaus vidurinės mokyklos dailės mokytojas Algimantas Vorevičius, žiūrėdamas į jo darbus stebėjosi, kad jis dar ieško prasmės. Tačiau kaip pripažino pats parodos autorius, būtent prasmės ieškojimai ir įkvėpė surengti šią parodą, kaip ir nutapyti daugelį darbų. Visgi A. Vorevičius džiaugėsi, kad prasmės Paulius ieško tapydamas, o ne kapstydamasis užsieniečių šiltnamiuose. Būtent tokie žmonės, pasak Voro, vertingiausi. Tiesa, Paulius pripažino, kad kai kurie darbai buvo nutapyti gana skubotai, vos ne iš reikalo – būtent šiai parodai.

Tolimesnei Pauliaus kūrybai didelį stimulą davė Meno mokyklos mokytojas ir dailininkas Vytautas Kaunas. Ne vienas šypsodamasis kalbėjo, kad mokinys iš mokytojo paveldėjo mažą kalbėseną, o kai kuriuose paveiksluose galima atpažinti ir V. Kauno braižą. „Mažai kalbam, užtat tapom“, - konstatavo žinomas dailininkas, linkėdamas mokiniui sėkmės. Jis teigė, kad parodoje tiesiog viskas labai gerai. „Nesijaudink, viskas bus gerai“, - patarė Pauliui jo mokytojas.

Ne viename iš eksponuotų darbų yra vaizduojama moteris, tad ne vieną privertė šypsotis Pauliaus senelio palinkėjimai, kad reikia pažinti ne tik moters sielą, bet ir kūną – tuomet bus tinkamai perteikiama ir emocija. „Radai kelią statyti pamatus, gerai darai“, - kalbėjo senolis. Nors bendras paveikslų charakteris nekinta – jie gana stipriai, vienaip ar kitaip sugeba paveikti žiūrovą. Gal spalva, gal perduodamu jausmu, nuotaika ir stipresniu, ryškesniu potėpiu?...

P. Pocevičius 2005 metais baigė Šakių „Varpo“ vidurinę mokyklą, taip pat mokėsi Meno mokykloje, vėliau įgijo architektūros bakalauro išsilavinimą ir tęsia studijas architektūros magistrantūroje.

Daugelis parodos lankytojų, artimųjų, valdžios atstovų linkėjo Pauliui kūrybinės sėkmės bei drąsos žengiant pasirinktu keliu.

Comments are now closed for this entry

15

Reklama


kaimynai


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos