baneris leidinys

bendruomenes4Praėjusį šeštadienį nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro Panovių stadione skambėjo dainos, gaudė dūdų orkestras, ant lauko viryklės garavo didžiulis puodas žuvienės, čirškė bulviniai blynai. Čia vyko antrasis rajono bendruomenių sąskrydis, kuriame dalyvavo per 300 žmonių iš dvidešimties rajono kaimo bendruomenių.

Nuotr. Su sveiku humoru bendruomenės pristatė savo kiemelius ir kulinarinį krašto paveldą.

Šakių rajono bendruomenių centrų asociacijos tarybai pakėlus Lietuvos trispalvę, pritariant Kazlų Rūdos pučiamųjų orkestrui „Parama“, per visą gyvenvietę nuaidėjo „Tautiška giesmė“.  Į susirinkusiuosius kreipėsi ir gražiu kūrybingų žmonių sanbūriu pasidžiaugė Šakių rajono bendruomenių centrų asociacijos pirmininkė Grina Šnirpūnienė. Sveikinimo žodį tarė rajono meras Juozas Bertašius, Seimo narys Mindaugas Bastys, Vilkaviškio rajono vicemeras Algirdas Bagušinskas, Kazlų Rūdos ir Vilkaviškio rajonų Vietos veiklos grupių atstovai.

Daug gerų emocijų visiems suteikė dviejų naujų bendruomenių krikštynos. iškilmingai prisiekę Lukšių ir Gotlybiškių bendruomenių atstovai gavo savo krikštatėvių Vido Cikanos ir Rimo Valiuko palaiminimus. Pasak G.Šnirpūnienės, geros nuotaikos ir sveiko humoro dozę  pateikė bendruomenės pristatydamos savo kiemelius, skanduotes, kultūrinio paveldo bei bendradarbiavimo projektus. Čia sudėtas šmaikštumas ir išmonė, žiūrovų nuomone,  prilygo patiems geriausiems Juozo Erlicko perliukams.
 
Ne veltui šių metų sąskrydžio šūkis - „Bendraukime ir bendradarbiaukime“. Aplankę vieni kitus, pasigėrėję kūrybiškumu ir išradingumu, bendruomenių nariai su šventiniu azartu dalyvavo įvairiose sportinėse „Vikrūs ir sumanūs“ varžybose tiek stadiono aikštėje, tiek ir Šešupės upėje su panoviečių baidarėmis. Po atkaklios kovos nugalėtojais tapo Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva“, antrąją vietą užėmė Kudirkos Naumiesčio miesto ir seniūnijos bendruomenės centras „Santaka“, trečiąja vieta pasidalijo Kriūkų ir Kidulių  bendruomenių centrai. Jie buvo apdovanoti specialiais J.Bertašiaus ir M.Basčio prizais. Plaukimo Šešupe nugalėtojais paskelbta jungtinė Šakių komanda, antroji vieta atiteko Kriūkų bendruomenės centrui, trečiąją vietą laimėjo Panovių bendruomenės centras. Nugalėtojai buvo apdovanoti nemokamo plaukimo baidarėmis kuponais.

Tradicinis laužas ir nuotaikingos dainos neilgam leido užsibūti nors ir neprašytam, bet gaiviam lietaus debesėliui. Kantriausieji liko prie liepsnojančio laužo, gėrėjosi fejerverkais, klausėsi Margaritos ir Alfonso dainų. Šventės organizatoriai nepamiršo įvertinti kiekvieno kolektyvo, kiekvieno, daugiau ar mažiau prisidėjusio prie žmonių bendruomeniškumo stiprinimo. Pasak Panovių bendruomenės centro pirmininko Bernardino Vainiaus, tai buvo tikra bendravimo ir bendradarbiavimo, pilietiškumo ir tautiškumo ugdymo šventė.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 
78

Reklama


188x376-lock

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

 

 

 

 

 

 
 
 
futbolas
 
 
paluobiai
 
 
 gustainiskiu namai
 
festivalis
 
 
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos