baneris leidinys

suriaiŠeštadienį Prūseliuose susirinko nemažas būrys svečių į kasmetinę Sūrių šventę. Nors šventė organizuojama jau dvyliktus metus, tačiau kiekvieną kartą įgyvendinamos naujos idėjos. Šiais metais šventė pavadinta „Jaunimas – tradicijų perėmėjas ir tęsėjas“, todėl šia gražia proga organizatoriai surinko visų šeimininkių receptus ir juos sudėjo į vieną knygą, kad ateinančios kartos galėtų puoselėti tradicijas.

Nuotr. Į sūrių šventę susirinkusius dalyvius vaikai sveikino dainomis, eilėraščiais ir net šokiais.

Sūrių šventė Prūselių kaime jau sena tradicija, todėl atvykstantieji žino, kad sūrių kokybe abejoti neverta. Įvairus asortimentas patenkina kiekvieno skonį, nes kiekvienais metais sūriai būna vis įdomesni. Galima įsigyti saldžių, sūrių, didelių ir mažų, net rožės formos sūrių, žodžiu, kokių tik širdis geidžia. Įdomiausia tai, kad nespėjus prasidėti šventei dauguma jų jau būna išpirkti. Kiekvienais metais šventėje dalyvaujanti sūrių pardavėja teigia, jog varškės sūrį visada galima nusipirkti parduotuvėje, tačiau tokių, kokie atvežti čia - negausi. Tačiau apmaudu, kad žmonių šiais metais nebuvo tiek daug, kiek anksčiau susirinkdavo. Taip pat ir šeimininkių mažiau, palyginus su ankstesniais metais. Tuo tarpu bendruomenės centro narė Elena Kavaliauskienė neslėpė džiaugsmo, nes tokiu oru nesitikėjo, kad išvis kažkas ateis.
 
Ritinių bendruomenės centro vadovas Kęstutis Kasperavičius nuoširdžiai dėkojo visiems susirinkusiems ir įteikė apdovanojimus bendruomenei nusipelniusiems žmonėms. Taip pat jis apdovanojo visas šeimininkes, kurių dėka ši šventė vis dar sėkmingai gyvuoja. Tradicijos prasidėjo prieš dvylika metų, Zitos Ilgūnaitienės iniciatyva, todėl džiugu, kad kiti bendruomenės nariai ir toliau puoselėja tradicijas. Šventėje dalyvavo ir nemažas būrys saviveiklininkų, kurie buvo parengę linksmą programą susirinkusiems svečiams. Vaikai deklamavo eilėraščius apie sūrius, šoko, dainavo, o suaugusieji surengė gražų gyvo garso koncertą. Visi liko patenkinti ir jau dabar laukia kitų metų šventės.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos