baneris leidinys

zypliu_ziogaiEma BILEVIČIŪTĖ

Jau devintąjį kartą meno gerbėjai susirinko į tradicija tapusį plenerą, kuriame dalyvauja įvairių meno šakų puoselėtojai. Šiais metais savo gabumus demonstravo apie 40 menininkų, kurie neslėpė, jog šios stovyklos pradeda laukti dar jai nepasibaigus. Jų teigimu, tai puiki galimybė pasisemti naujų idėjų ir užmegzti glaudžius ryšius su kitais menininkais, susirinkusiais iš visos Lietuvos.

Nuotr. „Zyplių žiogų“ dalyviai neslėpė, kad dar nespėjus pasibaigti šių metų plenerui, jie laukia, kada galės susiburti kitais metais.

„Zyplių žiogai” yra garsūs visoje Lietuvoje. Kiekvienais metais atsiranda vis daugiau norinčiųjų dalyvauti, tačiau gaila, kad to neleidžia galimybės. Šio projekto rėmėjas yra Kultūros rėmimo fondas, kurio dėka į Zyplių dvarą susirenka aukšto lygio menininkai. Ne paslaptis, jog darbų gerumas priklauso nuo plenero kokybės, tačiau pamačius visus menininkų darbus, galima drąsiai teigti, jog į „Zyplių žiogus” atvyksta tik geriausieji. Čia nesvarbu, kaip žmogus atrodo, svarbiausia, kokius darbus po dešimties dienų parodo kitiems.
 
Nors atvykome paskutinę darbo dieną, tačiau dar spėjome pakalbinti kelis menininkus, kurie buvo likę dvare. Į plenerą ne pirmą kartą atvyko dailininkė Birutė Jakštienė. Ją radome tapančią žydinčių gėlių pievą. Prisiskynusi įvairiausių gėlių, ji stengėsi jų spalvas ir grožį perteikti ant drobės ir, žinoma, jai pavyko. Pasiteiravome, kaip ji vertina šių metų plenerą. „Kiekvienais metais susirenka malonūs žmonės, su kuriais gera bendrauti, tačiau šiemet ypatingai jautėsi nuoširdumas”,- teigė tapytoja. Dailininkė neslėpė džiaugsmo ir teigė, jog tik Lukšių seniūno Vido Cikanos dėka buvo įkūrta tokia nuostabi vieta susiburti menininkams.

Kaip minėjo Lukšių kultūros centro direktorė Daiva Bukšnienė, kiekvienais metais menininkai pademonstruoja kažką naujo. Prieš kelis metus buvo demonstruojami nauji šilko darbai, po to prasidėjo tapyba ant stiklo, o šiais metais pirmą kartą atvyko menininkė Audronė Lampickienė iš Alytaus. Ji nuostabiai margina kiaušinius. Menininkei į pagalbą visada skuba tėtis, kuris ištekina medinius kiaušinius ir uždeda pagrindą, o ji juos margina. Audronė jau yra numarginusi daugiau nei 10 tūkst. kiaušinių, todėl visi labai gėrėjosi šiais kūriniais. Kultūros centro direktorė džiaugėsi, jog A.Lampickienė galėjo atvykti į dvarą ir parodyti kitiems savo kūrinius, nes šiuo metu margučių margintojų Lietuvoje yra vos keletas.

Taip pat pakalbinome beveik visuose pleneruose dalyvavusį kalvį Edvardą Mačaitį. Šiemet jam kilo idėja Lukšiams padovanoti didžiulį kirvį. „Lukšių centre yra pastatytas akmuo su jame įtaisytu pjūklu, kad dar vaizdingiau atrodytų, padariau ir kirvį”,- teigė kalvis. Idėjų menininkams netrūksta, svarbu, kad būtų sudarytos tam sąlygos, o Zyplių dvaras - puiki vieta jas įgyvendinti.

Bene originaliausiu darbu nustebino keramikė Eglė Kurcikevičienė. Ji kūrė sraigę - moterį, nes, jos teigimu, kiekviena moteris turi savo kiautą, kuris simbolizuoja paslaptingumą. Todėl jai kilo idėja pagaminti sraigės namelį su moters veidu, kad atskleistų, kas dedasi ne tik jos, bet ir visų moterų širdyse. Žinoma, pirmiausiai ji teikia pirmenybę liaudies tradicijoms, todėl daugiausiai žiedžia puodus ir puodynes, tačiau per plenerus leidžia sau fantazuoti ir išlaisvinti idėjas.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos