baneris leidinys

fasizmo_aukomsPraėjusį penktadienį, po pietų, Batiškių kapinėse susirinko nemažai pagyvenusių žmonių ir karo dalyvių pagerbti fašizmo aukas. Jau praėjo 70 metų nuo tos dienos, kai okupacijos metais Lietuvoje buvo sunaikinta daugiau nei 700 tūkst. žmonių. Dauguma jų buvo žydų tautybės.

Nuotr. Karo dalyvių organizacijos pirmininkas Jonas Bosas (dešinėje) padėkojo, kad kiekvienas savo atėjimu parodė pagarbą ir gailestį nekaltoms aukoms.

Karo dalyviai žydų kapinėse susirenka kiekvienais metais, tačiau šiemet buvo neeilinė proga. Praėjo 70 metų nuo okupacijos laikų, kai žuvo šimtai tūkstančių lietuvių. To meto žmonės patyrė daug skausmo ir pavojų. Dar yra likę keletas liudininkų, kurie dalyvavo masinėse žudynėse. Kadangi jauni žmonės neišgyveno to, ką matė karo dalyviai, liudininkai stengiasi supažindinti jaunimą su šia skaudžia istorija. Todėl jie ir susirenka kiekvienais metais pagerbti žuvusiųjų.

Fašizmo aukų paminėjimas karo dalyviams sukelia skaudžius prisiminimus, nes žuvusiųjų tarpe daug šakiečių. Fašistų ir jų šalininkų kulkos pakirto apie 5 tūkst. Šakių rajono gyventojų, kurių dauguma buvo žydai. Kruviniausia ir žiauriausia kančių vieta rajone - Batiškės. Liudininkų manymu, jauni žmonės turi žinoti apie vokiškųjų okupantų įvykdytus nusikaltimus.

Fašizmo aukų pagerbimas vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje pasaulio šalių. Kiekvienas atėjęs į kapines išreiškia pagarbą ir gailestį, paminėdami nekaltas aukas. Karo liudininkai tikisi, kad ateityje ši tradicija bus perduodama iš kartos į kartą, ir žmonės supras, ką nekalti gyventojai turėjo iškentėti.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos