baneris leidinys

knygaPraėjusį pirmadienį gausus būrys lietuviško žodžio mylėtųjų sugužėjo į Staliorių koplytėlę, kur buvo pristatyta kraštotyrininko, poeto Juozo Didžbalio poezijos knyga „Ties kiemo vartais“. Poetą pažinoję ir su jo kūryba susipažinę žmonės renginyje dalijosi šiltais prisiminimais.

Nuotr. Renginyje buvo pristatyta poeto atminimui išleista nauja knyga „Ties kiemo vartais“.

Staliorių koplytėlėje vykusiame renginyje – knygos „Ties kiemo vartais“ sutiktuvėse Šakių krašto žmonės prisiminė prieš septynerius metus Anapilin išėjusį šviesaus atminimo poetą, kraštotyrininką J. Didžbalį. Šį žmogų vyresnės kartos zanavykai prisimena kaip paprastą, neįmantrių posmų rašytoją, jo kūriniuose jaučiama širdies šiluma, gėrio ir grožio pajutimas, taip pat ir širdgėla. J. Didžbalis rašė ir vaikams, ir suaugusiems. Jo eilėraščiuose perteikiamas gimtojo krašto peizažas, daugeliui širdžių mielas kaimo dvelksmas, ištikimybė kaimui ir paprastam žmogui. Manoma, jog poeto įkvėpimo šaltinis – meilė tėvams, tėviškei, jos gamtai ir žmonėms.

Knyga „Ties kiemo vartais“ buvo išleista siekiant susisteminti poeto kūrybą ir įamžinti jo atminimą. Viena šios knygos sudarytoja, bibliotekos darbuotoja Lina Eringienė kūrėją J. Didžbalį įvardijo kaip žinomai nežinomą asmenybę. „Daugeliui girdėtas Anupras Dirvelė, tačiau nedaugelis žino, jog tai tas pats J. Didžbalis. Mes visi laukdavome to šeštadieninio „Valstiečių laikraščio“, skaitydavome Anupro Dirvelės nuotykius ir nežinojome, kas jis toks yra“,- kalbėjo L. Eringienė. Tad ir knygos pristatymo metu buvo tokių žmonių, kurie tik dabar sužinojo, jog Anupras Dirvelė buvo būtent J. Didžbalio slapyvardis. Pasak L. Eringienės, J. Didžbalis po savo kūriniais pasirašydavo pačiais įvairiausiais slapyvardžiais, kaip antai: Anupras Dirvelė, Zanavykas Keliauninkas, Pranas ne Pranas. Jis buvo laikraščio „Draugas“ neetatinis korespondentas, kurio dėka laikraštyje nuolat pasirodydavo žinutės, epigramos, įvairiausi kraštotyriniai straipsneliai.
 
Knygos sudarytojai įsitikinę, kad J. Didžbalis nuoširdžiai džiaugtųsi naujai pasirodžiusia knyga, nes jis ypač mylėjo knygą, ją vertino ir laikė didžiausiu turtu. Visas jo gyvenimo turtas buvo knygos. Kaip pamena jį pažinoję žmonės, tai buvo žmogus, kuris pėsčiomis eidavo į Šakių knygyną pasiimti Lietuvių didžiojo žodyno, nes jis buvo vienintelis prenumeratorius Šakių rajone. Knygos „Ties kiemo vartais“ sudarytoja, poetė, lituanistė O. Jasinskienė pastebėjo, kad J. Didžbalio eilėraščiai tarsi laukia tęsinio ir viliamasi, jog galbūt dar rajone atsiras panašų pasaulėžiūros suvokimą turintis rašytojas.

J. Didžbalio poezijos knygos „Ties kiemo vartais“ leidybą finansavo Šakių rajono savivaldybė. Knygos viršelio ir iliustracijų autorė – šakietė Galina Sniečkuvienė. Medžiagą surinko Liepalotų bibliotekos vedėjas Teresė Ulinskienė. Knyga išleista 500 egzempliorių tiražu. Ją galima įsigyti Šakių viešojoje bibliotekoje.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos