baneris leidinys

kapu_tvarkymasŠakių „Varpo“ vidurinės mokyklos etnokultūros būrelio moksleiviai, pirmadienio popietę, vykdydami akciją „Pagerbkime tuos, kurie buvo šalia“, Šakių kapinėse tvarkė apleistus, niekieno neprižiūrimus kapus.

Nuotr. Etnokultūros būrelio moksleiviai sutvarkė poeto E. Steponaičio kapą ir nusprendė jį toliau prižiūrėti.

Būrelio vadovė, etnologė Rima Vasaitienė pasakojo, kad akcijos dalyviai grėbė ir rinko lapus, rovė žoles, perdažė metalinę poeto Edmundo Steponaičio kapo tvorelę. Nuo šiol etnokultūros būrelio moksleiviai nusprendė prižiūrėti šį kapą. Vadovė sakė, kad būtent poeto Edmundo Steponaičio kapo sutvarkymas ir buvo pagrindinis akcijos tikslas.

Poetas dirbo raštininku Šakiuose, S.Banaičio spaustuvėje Kaune. Eilėraščius publikavo „Viltyje”, “Draugijoje”, vertė A.Puškino, F.Tiutčevo, N.Nekrasovo, N.Gogolio, I.Turgenevo, L.Tolstojaus ir kitų rašytojų kūrinius. Jis mirė 1908 metais.

R. Vasaitienė mano, kad galbūt po tokių akcijų vaikai ateis ir per Vėlines, su tėveliais uždegs žvakutes ant neprižiūrimų kapų. „Tikiu, kad tai, ką mokytojai ir tėvai įskiepys vaikams, kol šie maži, tą patį jie skiepys savo atžaloms. Manau, kad šiuolaikiniams vaikams šiek tiek dvasingumo ir atjautos nepakenks“, - kalbėjo etnologė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos