baneris leidinys

knygeles_pristatymasSpalio 27 dieną Šakių viešosios bibliotekos salėje vyko poetės Zitos Gaižauskaitės knygelės „Linksmoji abėcėlė“, skirtos mažiesiems skaitytojams, sutiktuvės. Renginyje dalyvavo ne tik Šakių vaikų darželių „Berželis“ ir „Klevelis“ ikimokyklinių grupių vaikučiai, bet ir „Varpo“ vidurinės mokyklos pirmokėliai, „Aukuro“ pagrindinės mokyklos  1 – 2 klasių mokiniai.

Nuotr. Poetės Z.Gaižauskaitės knygelę pristatė vaikai, žaidę nuotaikingą žaidimą kaip traukinukas veža linksmąsias raideles.

Pirmoji Z.Gaižauskaitės vaikiška knygelė „Ta dainelė – aš pati“ pasirodė 1983 metais, o šiandien jos kūrybos kraitėje daugiau nei 40 leidinukų. Poetė kuria mažiesiems eiles, kurios vėliau virsta skambiomis ir vaikų mėgiamomis dainelėmis, mielai su jais bendrauja, dainuoja, žaidžia žaidimus.

Pristatydama „Linksmąją abėcėlę“, poetė į vaikus kreipėsi labai lengvai jiems suprantama ir paprasta eiliuota kalba. Kviesdama prisiminti visą abėcėlę, ji pasiūlė pažaisti žaidimą apie garvežiuką, vežantį linksmąsias raideles, taip išjudindama visus į knygelės sutiktuves susirinkusius vaikus. Mažieji vienas per kitą galvojo ir sakė žodžius, prasidedančius Z.Gaižauskaitės ištarta raide. Kas atspėjo ir naujosios knygelės puslapiuose esantį žodį – „važiavo“ su traukinuku, kuris darėsi vis ilgesnis ir linksmesnis.

Kad „Linksmoji abėcėlė“ vaikams patiko, parodė ir per visą salę nusidriekusi vaikų, norinčių ją įsigyti, eilė. Poetė keletą naujų knygelių padovanojo ne tik garvežio mašinistams, „vežusiems“ raideles, bet ir bibliotekai, tad mažieji ir čia galės ją rasti ir paskaityti.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

StiprusKartu1
 

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos