baneris leidinys

jancaitienePraėjusį antradienį Šakių „Jaunystėje“ tradiciškai paminėta Pasaulinė diabeto diena. Prieš renginį, taip pat tradiciškai, visi galėjo pasitikrinti cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje.

Nuotr. „Linelio“ vadovė B. Jančaitienė prisiminė per metus nuveiktus darbus, pasiektus rezultatus.

Kasmet lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė diabeto diena. Tarptautinės diabeto federacijos duomenimis, šia liga serga 285 mln. žmonių. Rajone sergančiųjų diabetu skaičius taip pat didėja. Šiuo metu, kiek žinoma, šia liga serga apie 900 rajono gyventojų. Kasmet rajone naujai užregistruojama 130 – 140 asmenų, sergančiųjų šia liga. Nesiimant įgyvendinti efektyvios diabeto kontrolės ir profilaktikos programos, suprantama, skaičiai tik augs. Tačiau ne medikai, kurie nuolat pasakoja, kaip reikia elgtis sergant šia liga, yra atsakingi, bet pats sergantysis turi suprasti ir išmokti gyventi su šia liga.

Rajono cukralige sergančiųjų klubo „Linelis“ vadovė Biruta Jančaitienė renginio metu prisiminė, kiek per metus buvo surengta įvairių seminarų, mokymų, susitikimų, išvykų. Ji taip pat pripažino, kad svarbu diabetikus mokyti, kaip reikia gyventi. Be to, klubas kartkartėmis prašo ir rėmėjų pagalbos, kad galėtų padėti jau pilnametystės sulaukusiems jaunuoliams įsigyti cukraus matavimo juosteles. „Pilnamečiams kompensuojama tik pusė sumos, tad labai svarbu, kad galime padėti jas įsigyti. Jos tiesiog būtinos, tad už paramą dėkojame visiems prisidėjusiems“, - teigė „Linelio“ vadovė.

Renginio metu išsakyta daugybė sveikinimų bei palinkėjimų, kuriuos klubo vadovei skyrė gausiai susirinkę svečiai, valdžios atstovai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos