baneris leidinys

bibliotekaGiedrė PLEČKAITYTĖ

Jau dešimt metų Šakių viešojoje bibliotekoje veikia internetinė skaitykla. Nors kompiuteriai ir internetas sparčiai įsitvirtino, bet, pasak bibliotekos direktorės Reginos Ūsienės, jie knygų nepakeis, todėl drąsiai galima žengti tolimesnio kompiuterizavimo link. Lygiai po dešimties metų nauja internetinė skaitykla duris atvėrė ir Vaikų literatūros skaitykloje. Be to, antradienį bibliotekoje apsilankę šakiečiai dalyvavo akcijoje „Savivaldos savaitė bibliotekoje“ bei susitiko su rajono valdžios atstovais.

Nuotr. Antradienį Šakių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje buvo atidaryta nauja internetinė skaitykla, kurioje įrengtos trys naujos darbo vietos.


Švenčia dešimtmetį

Lygiai prieš dešimt metų, vasario 8 dieną, Šakių viešosios bibliotekos senosiose patalpose buvo įkurta internetinė skaitykla. Bibliotekos direktorė R. Ūsienė, kalbėdama apie šiandien dešimtmetį švenčiančią internetinę skaityklą, prisiminė, jog pradžioje joje buvo tik du kompiuteriai, kuriuos parūpino Seimo narys Arvydas Vidžiūnas. Bibliotekos darbuotojų pastangomis buvo įgyvendinami įvairūs projektai, taip skaitykloje atsirado vis daugiau kompiuterių ir galimybių naudotis šiuolaikinėmis naujovėmis. Su į knygų tvirtovę įžengusiomis naujovėmis tobulėjo ir bibliotekos kolektyvas. Tad šiandien internetinėje skaitykloje yra dešimt kompiuterių, kurie pernai buvo pakeisti naujais, moderniais, su programine įranga. „Įsigijome skenavimo ir kopijavimo aparatus, turime videokamerą, turime nešiojamų kompiuterių. Iš tikrųjų mūsų biblioteka atnaujinta ne tik  išvaizda, bet ir kompiuterine technine įranga“, - kalbėjo direktorė. Visos rajono bibliotekos kompiuterizuotos po 2008 metais šalyje pradėto įgyvendinti projekto „Bibliotekos pažangai“. „Išskyrus Ritinių biblioteką, kuri šiuo metu yra privačiose patalpose ir tolimesnis jos likimas bus dar tik sprendžiamas“, - teigė R. Ūsienė. Bibliotekoje įrengtu internetu naudojasi ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. „Mes tapome lyg ir labiau turtingi, tačiau negalima pasakyti, kad kompiuteriai pakeis knygą. Mes laukiame knygų, laukiame daugiau pinigų jų įsigijimui“,- sakė R. Ūsienė.
 
Duris atvėrė nauja svetainė

Minint pagrindinės internetinės skaityklos dešimtmetį, praėjusį antradienį Vaikų literatūros skaitykloje iškilmingai buvo atidaryta nauja internetinė skaitykla. Čia įrengtos trys darbo vietos, kurių kiekvienoje yra panaudoti bibliotekos kompiuteriai su internetu. Tikimasi, jog įrengta skaitykla sumažins pagrindinės internetinės skaityklos lankytojų srautus. Kad mažieji saugiai naudotųsi internetu, juos nuolat prižiūrės čia dirbantys darbuotojai.

Susitikimas su valdininkais

Tuo pačiu nemažai dėmesio skirta ir šią savaitę visose šalies bibliotekose įgyvendinamai akcijai „Savivaldos savaitė bibliotekose“. Šakių viešojoje bibliotekoje įgyvendintoje akcijoje dalyvavo negausus būrys šakiečių, kurie, beje, nuolat matomi įvairiuose renginiuose. Su jais susitikti atvyko rajono meras Juozas Bertašius, jo pavaduotoja Rima Rauktienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Eleonora Pocevičiūtė, Šakių seniūnas Alfonsas Jakas.

Pirmasis ilgiausiai kalbėjęs rajono vadovas J. Bertašius išsamiai apžvelgė dabartinį rajono gyvenimą. Meras, kalbėdamas apie savivaldą, atviravo, kad šiame darbe reikia būti stipriam ir, nepaisant visų iškilusių sunkumų, kryptingai dirbti žmonių labui.

Nors ir negausiai susirinkę šakiečiai klausimų rajono valdžiai nestokojo. Juos domino, kokia padėtis su Gelgaudiškio valymo įrenginiais. Pasak mero, nauji valymo įrenginiai bus statomi, jau šiuo metu vyksta detalaus plano rengimas. Pasirodo, jog šakiečiams nerimą kelią blogos būklės šaligatviai. Buvo suteikta vilčių, kad netolimoje ateityje dalis miesto šaligatvių vis tik bus tvarkomi. Be to, šakiečiams nerimą kelia valkataujantys ir žmonių auginami šunys. Vyrauja nepasitenkinimas dėl neatsakingo keturkojų vedžiojimo daugiabučių kiemuose arba po kaimynų langais.

Šakietė Regina Ūsienė valdžios klausė, ką daryti, kad jaunimas norėtų gyventi Šakiuose. „Prieš dešimt metų rajono mokyklas lankė 7182 vaikai, 2011 metų rugsėjo 1 dieną į mokyklas atėjo 4672 mokiniai. Kitais metais į mokyklas ateis net 453 vaikais mažiau“,- pabrėžė meras. Pasak jo, valdžia rajono jaunimo užimtumu rūpinasi pakankamai. Didžiausias rajono trūkumas - bloga geografinė padėtis. „Tai ir neleidžia kurti naujų darbo vietų. Rajone darbo vietos pagrįstos žemės ūkio darbais, nes čia yra žemdirbiškas kraštas“, - sakė J. Bertašius. Be to, buvo kalbėta ir apie mokyklų tinklo pertvarką, ir apie miesto teritorijų gražinimą.

Internetinė apklausa

Šią savaitę veikia elektroninė anketa, skirta žmonių apklausai. Ši anketa automatiškai atsivers viešajai prieigai skirtuose kompiuteriuose. Taip pat, anketa pasiekiama adresu http://savivalda.bibliotekospazangai.lt. Žmonės kviečiami išreikšti savo nuomonę apie vietos savivaldos institucijų veiklą bei aktualias regiono problemas, kurias galėtų padėti spręsti savivaldybės bei seniūnijos. Vasario mėnesį bus apibendrinti gyventojų anketų duomenys, kurie bus įteikti bibliotekų vadovams. Jie surinktus duomenis turės pristatyti savivaldybės tarybos posėdžio metu arba pateikti savivaldybės administracijai. Tikimasi, jog anketoje aptarti klausimai bus sprendžiami ir rajono taryboje.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos