baneris leidinys

grizkabudzio_banznycia2Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčios klebonui Sigitui Bitkauskui pareiškus, kad jis nežino, ar yra sudarytas bažnyčios Kultūros vertybių registro sąrašas, Kultūros paveldo departamento Marijampolės teritorinis padalinys patikino, kad situacija yra kitokia.

Praėjusiame laikraščio „Draugas“ numeryje rašėme apie apgailėtiną, tiksliau net nesančią priešgaisrinės apsaugos sistemą vienintelėje medinėje daugiakampėje bažnyčioje šalyje – Griškabūdžio bažnyčioje. Kalbėdamas apie nesaugomą kultūros objektą S. Bitkauskas minėjo, kad nežino, ar yra sudarytas vertybių sąrašas ir apskritai, kur toks sąrašas yra.

„Kultūros vertybių registro duomenys, vadovaujantis Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymu yra vieši ir skelbiami tinklalapyje http://kvr.kpd.lt/heritage. Gerb. klebonui kun. S. Bitkauskui jie irgi prieinami“, - po publikacijos spaudoje informavo Marijampolės kultūros paveldo departamento vyriausiasis valstybinis inspektorius Ramūnas Kryžanauskas. Jis persiuntė Griškabūdžio bažnyčios kultūros vertybių sąrašą, kuriame įrašyti 26 unikalūs objektai, tarp kurių minimi altorėliai, paveikslai, skulptūros, varpinė, veidrodis, sietynas, koplyčios ir kita.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos