baneris leidinys

miseviciuteAsta GVILDIENĖ

Praėjusį penktadienį Kauno kolegijos J.Vienožinskio menų studijų fakultete vyko antrojo respublikinio ekslibrisų konkurso laureatų apdovanojimo šventė ir ekslibrisų parodos atidarymas. Jame dalyvavo ir Šakių meno mokyklos Dailės skyriaus ketvirtos klasės moksleivė, Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos devintokė Aiva Misevičiūtė,  12-15 metų amžiaus grupėje tapusi laureate, bei jos mokytoja Lolita Rūgytė.

Nuotr. Aiva Misevičiūtė ir jos mokytoja Lolita Rūgytė džiaugėsi netikėta sėkme ekslibrisų konkurse.

Apie susidomėjimą menu ir kalbamės su Aiva, jau nuo mažens didelę aistrą puoselėjusia piešimui, nes tėvai mažajai dailininkei leido paišyti net ant kambario sienų... Į dailę mergaitė rimčiau pradėjo žiūrėti, kai prieš šešetą metų mama ją pirmą kartą atvedė į Meno mokyklą. Ten ir prasidėjo kelias meno link.

Šiandien paveikslus namuose Aiva piešia jau ne ant sienų... Jei anksčiau tapyba buvo tik mėgiamas laisvalaikio praleidimas, tai palaipsniui, jaunosios menininkės teigimu, tai tampa gyvenimo būdu. „Neįsivaizduočiau savo gyvenimo be dailės, kasdieninių užsiėmimų meno mokykloje ar pomėgio piešti namuose“, - tikino Aiva, labiausiai mėgstanti tapyti peizažus.
 
Pati mėgstamiausia tema – sodo, kuriame auga įvairiausių formų medžiai, piešimas. Jos svajonėse – nutapyti fantastinį sodą, kuriame išnyktų visi rūpesčiai... „Noriu tapyti tokius  paveikslus, kurie sukeltų daug gerų jausmų, - sako moksleivė. – Šiandien sutinkame  daug piktų ir nelaimingų žmonių, todėl norisi pasauliui duoti bent truputį šviesos ir parodyti, kad nėra viskas taip blogai, kaip atrodo.“

Pabandyti sukurti ekslibrisą pasiūlė Aivos dailės mokytoja Lolita Rūgytė. Tai nedidelis tiražuojamas lapelis, klijuojamas knygos viršelio vidinėje pusėje ir žymintis jos savininką. Jame būna knygos savininko vardas arba institucijos pavadinimas ir kokia nors figūrinė, ornamentinė, šriftinė ar kitokia kompozicija, herbas arba emblema.

„Ekslibriso atlikimo technikų yra daug, - pasakojo Aiva. - Aš pasirinkau sausos adatos techniką, kadangi su ja ir anksčiau buvau dirbusi. Pirmiausia ant organinio stiklo su adata išraižomas piešinys, po to užtepami dažai. Juos įtrynus, likutis nuvalomas, o tada darbas atspaudžiamas ant popieriaus lapo ir, jei viskas pavyko, darbas baigtas. O jeigu ne - keletą valandų tenka vargti.“ Aiva teigė, kad tapti šio konkurso laureate nesitikėjo, nes manė, kad bus daug geresnių darbų nei jos pirmasis bandymas.

Beje, Aiva dalyvauja ir „Varpo“ vidurinės mokyklos dramos studijos veikloje. Drama jai -  tarsi dar viena saviraiškos priemonė, praversianti ir tolimesniame gyvenime. Paklausta apie ateitį, jaunoji menininkė tikino, kad šiuo metu daug laiko atima mokslai ir užsiėmimai Meno mokykloje, tačiau ji niekur kitur savęs ir neįsivaizduoja, kaip meno kūrime. Todėl, pabaigusi mokyklą, Aiva svajoja studijuoti Vilniaus dailės akademijoje.

Visi konkurso laureatai ir jų mokytojai buvo apdovanoti asmeninėmis dovanomis ir mokinių kūrybos katalogais. Parodos atidarymo metu puikius muzikinius kūrinius dovanojo J.Gruodžio konservatorijos studentai.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos