baneris leidinys

paroda_viltisPraėjusį penktadienį Zanavykų karšto muziejuje atidaryta aštuntoji sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos Šakių „Viltis“ neįgaliųjų darbelių paroda „Padovanokime džiaugsmą vieni kitiems“.

Nuotr. Kiekvienais metais neįgaliųjų sukurti darbeliai stebina atlikimo technikų, tematikos įvairove. Patys darbų autoriai džiaugiasi galimybe rankdarbius pristatyti visuomenei.

Kiekvienais metais neįgalieji tobulėja, sukuria ką nors naujo. Šie metai - ne išimtis. Darbeliai vėl labai skirtingi, atlikti įvairia technika. Apie tai kalbėjo ne tik neįgaliuosius ugdančios specialistės, bet į rankdarbių gausą bei įvairovę dėmesį atkreipė ir parodos lankytojai. Ne vienas rankdarbis stebina itin kruopščiu atlikimu, spalvų, medžiagų gausa. „Kasmet stengiamės atrasti ką nors naujo. Svarbiausia, kad vadovės netingi dirbti su mūsų vaikais, nukreipia juos tinkama linkme“, - kalbėjo Šakių „Vilties“ pirmininkė Roma Dėdynienė, dėkojusi ir į parodą susirinkusiems svečiams. Ji viliasi, kad su tokiu potencialu nesunkiai bus sulaukta ir jubiliejinės - dešimtosios parodos.
 
Neįgaliųjų dienos užimtumo centro socialinė darbuotoja Ingrida Kazlauskienė dėkojo už parodytą pasitikėjimą ir žadėjo nenuvilti, kurti, tobulėti toliau. Neįgaliesiems tai labai svarbu. Ypač, kai jų darbelius kažkas pastebi, pagiria, mato. Centro lankytojos Jurgita ir Irutė susirinkusiems parodos lankytojams padeklamavo po eilėraštį, kiti, stoviniuodami ir su pasididžiavimu žvelgdami į savo kūrinius, mielai išklausė komplimentus, pasakojo, bendravo.

Šiais metais paroda išskirtinė ir tuo, kad ją savo darbais papuošė iš Šakių kilusi Julija Paulauskienė, parodos lankytojams pristačiusi savo pieštas mandalas (apskritimo arba kvadrato formos geometrinė kompozicija, simboliškai vaizduojanti tam tikrą dvasinę, kosminę arba psichologinę tvarką). „Galbūt jas piešti verta imtis kiekvienam vien dėl geros porcijos teigiamų emocijų“, - teigė moteris. Pasak Julijos, jų piešimas yra prasmingas, turintis gydomąjį poveikį, nes blogai nusiteikęs tiesiog negali užsiimti kūryba. Kai pradedi jas piešti, tereikia leisti reikštis tavo vaizduotei ir tarsi piešiniui kurtis savaime. Galbūt jų ekspozicija ir patiems neįgaliesiems įkvėps naujų minčių, polėkių. To parodos autoriams ir buvo linkima.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos