baneris leidinys

pegasasLapkričio 15 dieną jau penketą metų Šakiuose veikiančiame knygyne „Pegasas“ vyko baigiamasis projekto „Augu skaitydamas“ renginys, į kurį buvo pakviesta šešiolika daugiausiai knygų perskaičiusių ir leidyklos „Alma litera“ iniciatyvoje „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“ dalyvavusių rajono vaikų. Apie savo kūrybą jiems pasakojo eilėraštukus kurianti ir ne vieną savo eilių knygelę išleidusi gelgaudiškietė Emilija Šulinskienė.

Nuotr. Knygyno „Pegasas“ vedėja O.Šiuikienė apdovanojo uoliausią knygų skaitytoją septynmetį lukšietį A. Jančių.

Pasak Šakių „Pegaso“ knygyno vedėjos Odetos Šiuikienės, leidykla „Alma litera“ nuo pavasario vaikus kvietė „auginti“ simbolinius Knygų medžius – kuo daugiau knygų vaikas perskaito, tuo daugiau lapelių su jų pavadinimais atsiranda ant medžio. Įvairiausių renginių metu visoje Lietuvoje buvo išdalinta 30 tūkst. Knygų medžių. „Pegaso“ knygynas paskatino skaityti apie 600  mūsų rajono vaikų. Jie taip pat pretendavo patekti į labiausiai skaitančiųjų gretas. Atsiimti apdovanojimų į Šakių „Pegaso“ knygyną buvo pakviesta šešiolika jaunųjų skaitytojų iš Kudirkos Naumiesčio, Šakių, Kidulių, Slavikų ir Paluobių.
 
O.Šiuikienė susirinkusiesiems priminė, kad Vilniuje vykusios Knygų medžių šventės metu jau buvo paskelbti didžiausių Knygų medžių savininkai, o uoliausio jaunojo skaitytojo titulą, dėl kurio varžėsi dvylika įvairaus amžiaus vaikų, pelnė aštuonmetė vilnietė Martyna. Šakių „Pegaso“ knygynas uoliausiais skaitytojais išrinko tris didžiausius Knygų medžius užauginusius rajono vaikus: septynmetį Arnoldą Jančių, kuris mokosi pirmoje Lukšių Vinco Grybo gimnazijos klasėje, devynmetę Domantę Valaitytę iš Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos ir dešimtmetę tos pačios mokyklos penktokę Dovilę Kudirkaitę. Jiems ir dar trylikai jaunųjų skaitytojų buvo įteiktos vertingos knygyno dovanos.

Renginyje dalyvavusi gelgaudiškietė poetė E.Šulinskienė papasakojo susirinkusiesiems apie savo vaikystės pomėgį skaityti, pirmųjų eilių „gimimą“ ir savo kūrybos knygų leidybinį kelią. Visi norintieji galėjo čia pat įsigyti jos eilėraščių knygelių su poetės palinkėjimu ir autografu. Kudirkos Naumiesčio  Vinco Kudirkos gimnazijos pradinių klasių mokytoja Gitana Jokimaitienė jauniesiems skaitytojams parodė  keletą senų vaikiškų knygelių, kurias ji skaitė vaikystėje. Kai kurios jų šiandien spausdinamos pakartotinai. Vaikams buvo įdomu pamatyti sovietinių laikų vadovėlį „Vyturėlis“, iš kurio mokėsi jų mokytoja.

Projekto „Augu skaitydamas“ dalyviai prižadėjo ir toliau nesiskirti su knygomis, ir toliau auginti savo perskaitytų knygų medžius.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos