baneris leidinys

konferencija_girenaiLapkričio 17 dieną Girėnų bendruomenės centras organizavo konferenciją „Bendruomeniškumo ir jaunimo iniciatyvų skatinimas“. Joje dalyvavo  ne tik Išdagų, Briedžių, Gotlybiškių, Ritinių ir Valiulių gyventojai, bet ir svečiai iš Rietavo, Vilkaviškio bei Kupiškio rajonų, kuriuose taip pat yra Girėnų kaimai. Ši konferencija – sudėtinė to paties pavadinimo 7760 litų vertės projekto dalis.

Nuotr. Į girėniškių organizuojamą konferenciją susirinko ne tik kaimyninių bendruomenių atstovai, bet ir svečiai iš Rietavo, Vilkaviškio bei Kupiškio rajonų, kuriuose taip pat yra Girėnų kaimai.

Įgyvendindami projektą „Bendruomeniškumo ir jaunimo iniciatyvų skatinimas Girėnų bendruomenėje“ girėniškiai organizavo susitikimą su veikliomis Zarasų rajono bendruomenėmis. Jo metu susipažino su Antalieptės bendruomenės centro, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalkos ir bendruomenės „Šlyninkos vandens malūnas“ veikla, dalijosi patirtimi bendradarbiavimo ir savanorystės skatinimo srityje, išgirdo naujų  idėjų bendruomenės ir jaunimo aktyvinimo klausimais. Konferencija – tai proga ne tik save parodyti, bet ir apie kitus sužinoti.
 
Girėnų bendruomenės centro pirmininkas Zigmas Povilaitis trumpai apžvelgė bendruomenės veiklą, supažindino susirinkusiuosius su  vykdomais projektais, pasidžiaugė sparčiais sporto aikštelės tvarkymo darbais. Girėniškės Laima Bendžiūnaitė ir Rasa Lažauninkienė papasakojo konferencijos dalyviams apie aplankytų Zarasų rajono kaimo bendruomenių susikūrimo tikslus ir veiklas, o Aušra Šakėnaitė ir Rima Vasaitienė informavo apie bendruomenėje įvykdytus projektus jaunimui. Aldona Morkevičienė iš Briedžių bendruomenės centro pasidalijo gerąja kaimo plėtros patirtimi ir jų vykdoma projektine veikla. Rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Danutė Jurgutienė kalbėjo apie jaunimo iniciatyvas ir trumpai pristatė Valiulių kaimo bendruomenės centro veiklas. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šakių rajono konsultavimo biuro ekonomikos konsultantė Aušrelė Pukinskienė paskaitoje „Kaimo jaunimo aktyvinimas“ supažindino konferencijos dalyvius su Europos Sąjungos remiamomis pagrindinėmis programomis ir jų finansavimu. Ji taip pat informavo apie galimybę tiesioginėmis išmokomis gauti paramą jaunųjų ūkininkų įsikūrimui, netradicinių verslų kūrimuisi ir plėtrai.

Konferencijos metu buvo galima pasigrožėti įspūdingais girėniškių moterų rankdarbiais. Čia vyko ir originaliausių rankdarbių konkursas, kuriam savo kūrybos darbus pateikė beveik dvi dešimtys bendruomeniečių. Susirinkusieji grožėjosi Birutės Kuodienės tapytais paveikslais, Irenos Grumčiuvienės ir Irenos Sakalauskienės nertais ir megztais rūbais, Rasos Sebestijonienės išradingomis,  meniškomis dovanomis. Ko tik čia nebuvo: ir neįprastų dirbinių iš molio, ir žavių aksesuarų, sukurtų iš modelino ir karoliukų, ir išlankstytų iš popieriaus figūrėlių, ir visokiausių grožybių, veltų iš vilnos. Iš tiesų, darbai įspūdingi, todėl buvo nuspręsta visas konkurso dalyves apdovanoti atminimo dovanėlėmis - suvenyrais.

Pietų prie švediško stalo metu konferencijos dalyviai galėjo aptarti jiems rūpimus klausimus, padiskutuoti, pasidalyti asmenine patirtimi, įspūdžiais apie vykdomas veiklas, sužinoti, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduriama. Projekto „Bendruomeniškumo ir jaunimo iniciatyvų skatinimas Girėnų bendruomenėje“ įgyvendinimo metu buvo pasigaminta  marškinėlių, rašiklių ir  lankstinukų su Lietuvos kaimo tinklo ir bendruomenės logotipais, kuriuos girėniškiai galės naudoti kaip reprezentacines ir viešinimo priemones.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos