baneris leidinys

siuikiene2Asta GVILDIENĖ

Lapkričio 5 dieną Šakių knygynas „Pegasas“ paminėjo savo darbo penkerių metų sukaktį. Pasak Odetos Šiuikienės, nuo pirmųjų įsikūrimo dienų pradėjusios vadovauti knygynui, pirmieji penkeri metai praskriejo kaip viena diena.  Nors šiandien vis dažniau kalbama, kad mažėja skaitančių žmonių, o juo labiau perkančių knygas, tačiau mūsų rajone – tai  viena perkamiausių prekių.

Nuotr. Šakių „Pegaso“ knygyno vadovė O. Šiuikienė teigė, kad mūsų rajone knyga – viena perkamiausių prekių ir vertingiausių dovanų.

Pirkėjų turi per akis

Taip jau sutapo, kad Šakiuose įsikūrus „Pegasui“, netrukus, matyt, neįveikęs savo lankstaus konkurento, užsidarė senasis miesto knygynas. O.Šiuikienė patvirtino, kad jie labai pajuto, jog liko vieninteliu knygynu rajone – žymiai padaugėjo klientų, o su jais ir darbo. „Šiuo metu matome ir kaimyninio Jurbarko knygyno darbo spragas, - teigė „Pegaso“ vadovė. – Tenka aptarnauti ne tik savo rajono pirkėjus, bet ir Jurbarko miesto bei rajono mokyklas. Trims Šakių knygyno konsultantėms darbo per akis. Knygynas dirba efektyviai ir pelningai.“
 
Sieka, kad pirkėjas sugrįžtų

Viena problema, kurią įvardijo pašnekovė – nėra galimybės turėti viso knygų asortimento, kokį, pavyzdžiui, turi „Akropolio“ knygynas. „Kadangi Šakių „Pegasas“ priskiriamas prie mažųjų knygynų, jame nerasite specialiosios literatūros knygų, - informavo O.Šiuikienė. – Dėl vietos stygiaus jų tiesiog nėra kur padėti. Galbūt šimtu procentų negalime patenkinti savo klientų norų ir lūkesčių, tačiau visas norimas knygas, kuriomis prekiauja „Pegaso“ knygynų tinklas pas mus galima užsisakyti ir po dviejų savaičių ateiti nusipirkti. Aišku, jei tos knygos leidimas dar nėra išpirktas. Tuomet nėra kitos išeities – tik laukti kito leidimo. Tačiau visas, be jokios išimties, knygų naujienas čia galima rasti. Populiarūs ir knygų išpardavimai, kurių metu daugelį populiarių leidinių galima nusipirkti net iki 70 proc. pigiau.“ Konsultančių tikslas – ne tik kiekvienam padėti išsirinkti patinkančią knygą, bet ir aptarnauti taip, kad pirkėjas po kiek laiko ir vėl sugrįžtų.

Knyga – perkamiausia prekė

Nors knygos šiandien yra ganėtinai brangios, tačiau vis dar perkamos. Daugiausiai jų knygynas parduoda prieš naujųjų mokslo metų pradžią ir didžiąsias šventes – Šv.Kalėdas bei Šv.Velykas. „Pegaso“ darbuotojos džiaugiasi, kad knygos vis dar nepraranda savo populiarumo ir yra vertingiausių rajono gyventojų dovanų sąraše. Iš knygyno vadovės sužinojome, kad mažiausiai klientų knygynas sulaukia vasarą, ypač liepos mėnesį. Tačiau šių metų liepa buvo kitokia – nupirkta daug daugiau knygų, palyginus su kitų metų tuo pačiu mėnesiu, kas išties nustebino knygyno vadovę. Vadinasi, galima teigti, kad knygos mūsų rajone nėra užmirštos ir vis dar mielai perkamos ir skaitomos.

Siūlo dovanų kuponus

„Turime ir nuolatinių klientų, kuriuos gerai pažįstame ir žinome, ką jiems pasiūlyti, - teigė O.Šiuikienė. – Būna, kad vieną kitą knygą net atidedame į šoną, laukdami nuolatinių pirkėjų.“ Kad asmeninės šventės proga sveikintojai neatneštų keleto vienodų knygų, rajono gyventojai gali už norimą sumą įsigyti dovanų kuponą. Tuomet pats žmogus galės nusipirkti jam patinkančią knygą ir taip bus išvengta nesusipratimų, o tuo pačiu ir galvos skausmo, kur dėti padovanotas vienodas knygas. Mat knygos yra viena iš nedaugelio negrąžinamų prekių. Be to, „Pegaso“ vadovė priminė, kad, jei anksčiau kupono galiojimo laikas buvo neribojamas, tai šiandien galioja visai nauja tvarka – knygą kupono savininkas turi išsirinkti per tris mėnesius.

Vyksta įvairūs renginiai

„Pegaso“ knygyne nuo pat jo įsikūrimo dienos organizuojami įvairiausi renginiai. Jų apstu ir suaugusiems, ir mažiesiems. Nuo susitikimų su vaikų mėgiamais rašytojais ir poetais, iki tapybos ant šilko užsiėmimų. O.Šiuikienė patikino, kad gausiausiai knygyno renginius lanko moksleiviai, tad ir ateinančiais metais jiems jų surengs daugiausiai. Nebus pamirštos „Pegasiuko“ pamokėlės, taip pat bus tęsiamas ir leidyklos „Alma litera“ projektas „Augu skaitydamas“, kuriuo siekiama, kad Lietuva taptų daugiausiai skaitančia šalimi Europoje. Juk kiekvienas įpratęs knygas skaityti vaikystėje, jų ir suaugęs nepamirš, nes negalės atsisakyti skaitymo teikiamų malonumų.
„Pegasui“ penkeri metai – kaip viena diena

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos