baneris leidinys

zalpysPraėjusį penktadienį į savivaldybę buvo atvykusi Regionų dienų organizacinė grupė. Rajono kultūrininkai ir entuziastai buvo raginami tartis, ruoštis artėjančioms Sūduvių dienoms.

Nuotr. „Pasinaudokite galimybe pareklamuoti, pristatyti savo kraštą. Juk kita tokia galimybė bus tik po ketverių metų“,- Šakių kultūrininkus ragino E. Žalpys.

Sūduvių dienos sutaps su tradicine Kaziuko muge ir kovo pirmomis dienomis įsilies į šurmuliuojančią pusmilijoninę minią Vilniuje.

Kaip teigė asociacijos „Šventė visiems“ viceprezidentas Edmundas Žalpys, kasmet vyksta vis kito regiono dienos. Šiemet – Sūduvos eilė. Renginių planas aiškus dar tik apytikriai, jis priklausys nuo to, ką norės ir galės parodyti Sūduvos menininkai, tautodailininkai, prekybininkai, amatininkai bei kiti gabūs ir idėjų nestokojantys šio krašto žmonės. Šių metų Kaziuko mugėje gabiems ir turintiems ką parodyti mūsų kraštiečiams tenka ypatinga užduotis – garsinti Zanavykiją, akcentuoti, kas mes, ir iš kur atėjome.
 
Kiekvienas Sūduvos regionas turės prisistatyti atskirai. „Zanavykams reikėtų gerai pagalvoti, kaip kuo patraukliau pristatyti savo kraštą. Raginame pasinaudoti tuo, kad šį prisistatymą regės tikrai daug žmonių, juk į Vilniuje vykstančią Kaziuko mugę suvažiuoja daugybė Lietuvos gyventojų, čia daug ir miesto žmonių. Todėl reikėtų sugalvoti, kaip tai išnaudoti ir pritraukti žmones į savo kraštą. Manau, kad prisistatymą reikėtų daugiau pakreipti turizmo linkme, kadangi šiemet nebus turizmo mugės“,- kalbėjo E. Žalpys. Vadindamas Šakius Lietuvos cirko sostine, jis džiaugėsi, kad Sūduvių dienų metu vyks ir mūsų cirko „Šypsena“ pasirodymas.

Numatoma, kad Sūduvos dienų metu turėtų vykti forumas Seime, skirtas Sūduvių krašto žmonėms, Sūduvos menininkų paroda miesto Rotušėje, iškilmingos mišios, kurias aukotų aukšto rango dvasininkai, įvairūs pasirodymai Rotušės aikštės scenoje, iškilminga Sūduvos regionų eisena su vėliavomis. „Pastebėtina, kad vienintelė Sūduva iš visų regionų dar neturi savo vėliavos“,- teigė E. Žalpys ir skatino greičiau šią problemą išspręsti.

Kaip žinoma, sūduviams priklauso Marijampolės, Šakių, Kazlų Rūdos, Vilkaviškio, Kalvarijos ir Prienų rajonų gyventojai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos