baneris leidinys

Įpusėjus ramybės, rimties ir susikaupimo metui Adventui, Šakių „Varpo“ vidurinėje mokykloje pradinių klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis surengė etnokultūrinę popietę. Šiuolaikinėje visuomenėje vis rečiau yra prisimenamos etninės kultūros tradicijos ir papročiai, o ir vaikus atitraukti nuo kompiuterių ir sudominti senosiomis tradicijomis, atrodo, sunku, bet tik ne trims „Varpo“ mokyklos mokytojoms.

Mokytojos, pasipuošusios tautiniais rūbais, pasakojo apie senąsias Advento tradicijas, užsiėmimus. Aurinos Bernotienės mokiniai sekė pasakas, Renatos Šuopienės mokinukai sužavėjo suvaidinta pasaka-dainele, o Aušros Gudiškienės mokiniai išjudino kitus mokydami žaisti žaidimus.

Į svečius užsuko ir Šakių rajono meno mokyklos mokytoja Audronė Adomaitienė su savo auklėtinėmis, kurios sudomino vaikus ne tik gražia kanklių muzika, bet ir pasakojimu apie kankles. Pasak mokytojų, mieste žmonės tiek daug visko turi, visko yra matę ir jiems atrodo, kad nieko įdomaus be materialiojo pasaulio daugiau nėra, todėl ne vienas grįžta prie tikrųjų vertybių – senolių tradicijų.

Etnokultūrinė adventinė popietė baigėsi smegenėlių mankšta – mįslių minimu, o teisingai atsakiusieji sulaukė skanių prizų. Taip pat visiems buvo dovanojami balti angeliukai, saugosiantys ir globosiantys vaikus.

Džiugu, kad šiais laikais be visų įprastų būrelių gyva ir etnokultūrinė veikla. Galima tik džiaugtis, kad mažoms sieloms skiepijamas tautiškumas, tradicijų laikymasis. Mokykloje vykdomo etnokultūrinio ugdymo dėka, galima viltis, kad jauni žmonės nepamirš, o tik perduos iš kartos į kartą lietuviškas tradicijas ir papročius.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos