baneris leidinys

marcinkeviciene2Paskutinę rudens dieną  Šakių viešojoje bibliotekoje literatų ir draugų apsupty nušurmuliavo poetės Janinos Marcinkevičienės jubiliejinė kūrybos valanda - sutikta autorės lyrikos knyga „Margi dienų rietimai“.  Visuomenei pristatyta Elenos Dekaminavičienės monografija „Du keliai“.

Nuotr. Jubiliejiniais Janinos Marcinkevičienės metais Šakių viešojoje bibliotekoje pasitikta lyrikos knyga „Margi dienų rietimai“.  

Šiemet Suvalkijos krašto poetei, mokytojai, Šakių rajono literatų klubo „Lygumų šaltinis” bei Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narei Janinai Marcinkevičienei sukako 80 metų. Jubiliejų ji pasitiko išleisdama dešimtąją poezijos knygą „Margi dienų rietimai“. Tai pačiai progai Elena Dekaminavičienė iš Kazlų Rūdos išleido poetės monografiją „Du keliai“.
 
„Gyvenimas – upės tėkmė, tai srauni, tai vos teka, tai susidrumsčia, įmetus į ją akmenėlį. Iš tiesų, visko būta – ir sunkesnių, ir lengvesnių akimirkų. Į rytojų visada žiūrėjau optimistiškai, nenustojau domėtis naujovėmis, bendrauti su žmonėmis, niekada nesėdėjau sudėjusi rankas. Juk gyvenimas nestovi vietoje. Kad ir kaip sunku būna, privalome gyventi, nes nėra tokių bėdų, kurios nepraeitų. Tuo save visuomet ir guodžiau. Ne veltui sakoma, kad kiekvienoje nelaimėje slypi mūsų laimės dalelė, tik reikia mokėti ją pamatyti, o ne piešti likimą tamsiausiomis spalvomis ir eiti iš proto. Juk ir liaudies patarlė ne veltui byloja: „Nėra to blogo, kas neišeitų į gera...“, - sako Janina Marcinkevičienė

Poetės kūrybinė veikla ateinančioms kartoms paliks ženklius pėdsakus. Pirmoji poezijos knyga „Su vyturiais“ pasirodė 1992 metais. Po jos beveik kasmet išleista po vieną knygelę: „Vilties proskyna“ (1993), „Žydėjimo duona“ (1994), „Prie Novužės krantų“ (1996), „Per meilės ižą“ (1998), „Skersvėjų brydės“ (2000). Paskutinės knygelės – „Lyg paukštė pabaidyta“ ir „Per dobilų rasas“ – buvo išleistos 2002 - aisiais. Šią vasarą dienos šviesą išvydo dešimtoji  knyga „Margi dienų rietimai“.

J.Marcinkevičienės straipsnius spausdina laikraščiai „Gimtinė“, „XXI amžius“, „Mūsų girios“, „Žaliasis pasaulis“, „Gintaro gimtinė“, „Kaimo laikraštis“, užsienio šalių savaitraščiai „Tėviškės žiburiai“ ir „Krivulė“.

2011 metais Janina dalyvavo tradiciniame poezijos konkurse „Žydinčios vyšnios šakelė“ ir laimėjo diplomą, kuris šiandien puikuojasi šalia „Aitvaro“ nominacijos, V.Tamulaičio antrosios (2003) ir paskatinamosios (2018) premijų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos