baneris leidinys

dudu_orkestrasGintarė MARTINAITIENĖ

Neseniai vieno renginio metu visuomenei prisistatė, tiksliau gal buvo pristatytas, Šakių dūdų orkestras. Tiesa, muzikantai neturi vadovo ir veiklą vykdo tik geranoriškumo ir iniciatyvos vedami, tačiau gražių planų bei vizijų atsikuriančiam miesto orkestrui netrūksta.

Nuotr. Šiuo metu naujai atsikuriančiam orkestrui priklauso penki moksleiviai, tačiau būtent jaunimas orkestre labiausiai ir laukiamas.


Vienas iš orkestro muzikantų ir iniciatorių pasakojo, kad Šakiuose visą gyvenimą egzistavo dūdų orkestras, tik dabar bene dvidešimtmetį – visiškas štilis. Kalbintas muzikantas, vartydamas senas Šakių miesto orkestro nuotraukas, pasakojo, kad 1970 – 1975 metais rajone buvo net keturi dūdų orkestrai – Kudirkos Naumiesčio „Linų fabriko“, Gelgaudiškio melioracijos, Šakių miesto ir Šakių vidurinės mokyklos. Tad dabar neturėti ar neatgaivinti to, kas kažkada buvo rajono pasididžiavimas, savotiška gėda. Tuo labiau, kad potencialas yra.
 
Taigi grupelė vyriškių, prisimindami praeitį, jausdami meilę varinėms dūdoms, nutarė kartą per savaitę susirinkti ir pamuzikuoti. Kaip tarė, taip ir padarė. Pradėjo muzikuoti, į savo būrį kviesti kitus ir šiuo metu orkestrui jau priklauso apie 20 narių, tarp kurių ir penki moksleiviai. Pasak pašnekovo, kol kas jie patys sau vadovai, nusiteikę plėstis ir tobulėti. „Galbūt Girėnų kapelos vadovo Antano Sperausko dėka atsikūrėme, nes jis nenumarino dūdų, palaikė visa tai“, - mintimis dalijosi pašnekovas. Muzikantai svarsto, kad optimalus atsikuriančio orkestro narių skaičius būtų apie 30, tačiau ateitis parodys, kaip seksis į savo gretas pritraukti jaunimą. Būtent į jį muzikantai ir deda didžiausias viltis. Pasak iniciatyvaus orkestro muzikanto, vyriškių planuose užsiimti vaikų mokymu ir galbūt įsteigti dūdų klasę, rasti jiems profesionalų mokytoją. „Muzikos mokykloje yra klarneto ir saksafono klasės, tad čia problemos nėra, tačiau varinėmis dūdomis groti niekas nemoko. Tad žiūrėsime, ar atsiras norinčiųjų. Tada matysime, kaip seksis. Apie didelius planus ir platesnius vandenis kalbėti dar anksti“, - teigė muzikantas.

Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė ypač džiaugiasi atsikuriančiu orkestru. Apie tai, ar reikia Šakiams to, ar ne, pasak vedėjos, negali būti nė kalbos. „Neabejotinai reikia. Pavyzdžiui, ir Dainų šventės šurmulyje visiškai kitaip atrodytume ir apskritai tai vertinga“, - teigė A. Kasparevičienė. Tai, jog dūdų orkestras atsikuria tik entuziastingų vyrų dėka, ji įžvelgia tik privalumus. „Kai yra iniciatyva, noras kažką daryti iš vidaus, kolektyvas tik tvirtesnis ir vertingesnis, nes tokių žmonių nereikia skatinti veikti“, - mintimis dalijosi vedėja. Visgi ji sako suprantanti, kad orkestras neišsilaikys tik iniciatyvos dėka, tad neatmeta galimybės gražias idėjas paremti. Taigi tikėtina, jog su savivaldybės palaikymu bei pačių muzikantų entuziastingu požiūriu Šakiai turės orkestrą, kuriuo didžiuosis.

Moksleivius, jaunimą ir visus, prijaučiančius varinėms dūdoms, muzikantai kviečia prisijungti prie Šakių miesto orkestro.

Informacija ir registracija telefonu 868775028.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos