
Kas yra miksomatozė? Miksomatozė yra virusinė triušių liga, pridaranti daug nuostolių ūkininkams. Šia liga sergančių triušių gaištamumas gali siekti iki 99 proc. Šiai ligai būdingas greitas plitimas. Liga, pasireiškus viename triušių ūkyje, greitai plinta į kitus.
Kada serga? Triušiai dažniausiai serga šiltuoju metų laiku, kai yra aktyvūs vabzdžiai, uodai, blusos, kurie platina šią liga. Tačiau gali pasitaikyti ir šaltuoju metų laiku.
Kokie yra šios ligos požymiai? Ligos požymiai priklauso nuo viruso štamo, nuo triušių veislės ir gali truputį skirtis. Šiai ligai yra būdingos dvi formos.
Vienu atveju pradžioje pastebimas akių vokų uždegimas, pasireiškia sloga. Ant snukio, ausų ir kitose kūno vietose atsiranda patinimai. Vėliau prasideda kitų gleivinių bei lytinių organų uždegimai. Triušiai tampa mieguisti, mažai ėda, karščiuoja. Kūno temperatūra gali pakilti virš 39,5 °C. Liga trunka nuo 4 iki 10 dienų. Apie 90% užsikrėtusių triušių nugaišta.
Komentarai (4)

Šlapios grindys sukelia riziką karvėms paslysti ir susižeisti. Tokiomis aplinkybėmis karvės mažiau vaikšto, arba vaikšto pakraščiais atsargiai dėdamos kojas po vieną ir nuleidusios galvas. Taip pat grindyse esantys plyšiai, duobės ar kiti nelygumai padidina riziką patirti galūnių traumą.
Skreperinis valymo būdas turi teigiamą poveikį nagų būklei – jos greičiau išdžiūsta ir yra mažesnė tikimybė užsikrėsti infekcija. Tačiau skreperis trukdo karvėms ir jos bijodamos ant jo užlipti, vengia vaikščioti takais.
Guoliavietės. Bursitai ir nutrynimai atsiranda nuo jėgos veikiančios kulkšnies sritį karvei gulantis ar stojantis. Tai parodo, kad guoliavietės yra per kietos, jose per mažai kraiko, jos slidžios ar netinkamai išplanuotos. Sergančioms karvėms žymiai sunkiau atsistoti ir išlaikyti pusiausvyrą, nei sveikoms, jos gali paslysti ir susižaloti nagas į guoliaviečių kraštus. Drėgnose guoliavietėse dėl odos permirkimo karvė nuplinka, ar mikroorganizmais užteršiami smulkūs odos sužalojimai, dėl ko lengviau plinta odos infekcijos.

Ūkininkas iš anksto apskaičiuoja numatomą veršiavimosi laiką, kadangi vaisiaus vystymasis trunka 285 dienas (apytiksliai 9 mėn.). Žinoma jis gali trukti keletą dienų trumpiau ar ilgiau, tačiau tai nieko blogo nereiškia. Likus 45 – 60 dienų iki numatomo veršiavimosi, jis užtraukina karvę. Atitinkamai pakeičia karvės racioną, duoda reikiamų mineralų ir vitaminų. Iki veršiavimosi likus savaitei ar dviem patalpina karvę į tinkamai įrengtas veršiavimosi patalpas. Taigi jis iš anksto ruošiasi veršelio atvedimui.
Likus 1 – 2 paroms iki veršiavimosi karvių tešmuo labai pabrinksta, speniai prisipildo krekenų, iš lytinių organų pradeda tekėti lipnios, beveik skaidrios gleivės.

Nuotr. Įrengus lesyklą, paukštelius turime lesinti nuolat iki pavasario, kol jie patys galės susirasti pašaro.
Švenčių jaudulio apimti tėvai, dažnai paklūsta savo mažų vaikučių norams ir prašymams jiems padovanoti šuniuką, kačiuką ar kokį kitą mielą gyvūnėlį. Dauguma žmonių taip pasielgia spontaniškai, gerai neapgalvoję savo veiksmų ir galimybių laikyti bei rūpintis nauju augintiniu. Tačiau praėjus šventiniam jauduliui ir prasidėjus kasdieniniams rūpesčiams, susijusiems su augintinio priežiūra, žmonės supranta, kad augintinis jiems nebereikalingas ir jie neturi laiko bei sąlygų juo rūpintis. Tuomet išmeta jį tiesiog į gatvę ar palieka gyvūnų globos namuose. Gerai apgalvokite prieš įsigydami naują augintinį, pagalvokite ar vėliau jis netaps jums našta ir galėsite tinkamai juo pasirūpinti. Juk ir taip gausu beglobių, nuskriaustų, niekam nereikalingų gyvūnų, valkataujančių tiesiog gatvėse ar paliktų gyvūnų globos namuose. Prieglaudose jais rūpinamasi, ieškoma naujų šeimininkų, kai kuriems beglobiams gyvūnams labai pasiseka, jiems surandami nauji šeimininkai, kurie nuoširdžiai jais rūpinasi. Tačiau, kaip bebūtų gaila, ne visi gyvūnai suranda naujus šeimininkus.... Pabandykite įsivaizduoti, ką jaučia jūsų augintinis, kuris jums ištikimai tarnavo ir buvo jūsų geriausias draugas, paliktas globos namuose ir nesurandantis naujų šeimininkų. Įsivaizduokite, kokį stresą jis patiria išsiskirdamas su jumis, bei patekdamas į svetimą aplinką, suvokdamas, kad daugiau jūsų nebepamatys. Galbūt jums kils noras apsilankyti gyvūnų globos namuose ir pasiimti globoti nuskriaustą gyvūnėlį, galbūt kitaip galėsite jiems pagelbėti. Todėl vykite drąsiai, su gerais ketinimais esate visada laukiami.
Paskutinės naujienos
UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos